Alba Liga II/B: Őrzi előnyét a SÁG-Építő, kezd körvonalazódni a top négy csapat

Az Alba Liga II/B csütörtöki játéknapján óriási rangadót játszott egymással a SÁG-Építő és a Kutyaütők. A Fehérvár Junior visszatért a győzelem útjára, a B-Team magabiztosan nyert.

A múlt héten meglepő vereséget szenvedő Fehérvár Junior csapatára ezúttal kötelezően megszerzendő három pont várt az idén szenvedő Respect FC ellen. Az első negyed órában nem különösebben forogtak veszélyben a kapuk. A gólcsendet Tresó törte meg, aki egy szép összjáték után közelről pofozta kapura a labdát, mely egy védőn és a kapuson is irányt változtatott, mégis utat talált a hálóba. A játékrész végén Denke köszönhetett volna be, ám életerős lövése a kapust trafálta telibe, a kipattanót Hajdú Barnabás fölé rúgta.

A szünet után hamar eldőlni látszott a három pont sorsa. Gimes passzolt Tresóhoz, aki érkezett a hosszún, és nem hibázott. Ezt követően Gimes harcolt nagyot az alapvonalnál, a kapu felé tört, hiába próbálták visszarántani, szinte nullszögből is kilőtte a hosszú alsót. A Junior pillanatnyi védelmi megingását kihasználva szinte a semmiből lőtt Dopuda Igor lőtt a jobb alsóba, 3-1-re módosítva az állást. Tíz perccel a vége előtt Gimes futotta le védőjét a jobb oldalon, majd lövése éles szögből is védhetetlennek bizonyult, 4-1. A végén kiengedett a narancsmezes gárda, mely már megnyertnek hitte a mérkőzést. Két gólt is lőtt az utolsó öt percben a Respect FC, így igazán izgalmas lett az utolsó perc, ám az egyenlítésre már nem maradt ideje Szatmáriéknak. Fehérvár Junior – Respect FC 4-3

A másik pályán a szintén bajnokesélyes B-Team játszott a “csikócsapat” Expanzió-Blackhillel. Örsiék rendkívül magabiztos diadalt arattak. Expanzió-Blackhill – B-Team 1-10

A legnagyobb várakozás a listavezető SÁG-Építő és az aranyra eséllyel pályázó Kutyaütők találkozóját övezte. A vezetést az éllovas szerezte meg, mely végül a hatpontos találkozót simán meg is nyerte, komoly lépést téve az őszi elsőség felé. SÁG-Építő – Kutyaütők 6-1

A Kontrák és az utolsó helyen álló Textrade kiesési rangadót játszott egymással. A hazai csapatban több potenciál van, mint ahány pontot gyűjtött eddig, a Textrade viszont egyértelműen a bajnokság legszerényebb képességű együttesének tűnik. A Kontrák fölényes győzelmet arattak, a sereghajtó továbbra is pont nélkül maradt. Kontrák – Textrade 4-0

A Városgondnokság SE és az FC Csel-Szi összecsapásán kilenc gól született. Bár előzetesen az FC Csel-Szi tűnt esélyesebbnek, mégis a Városgondnokság nyert. A tavaly remeklő FC Csel-Szi bár tavaly a bajnoki címre is esélyes volt, idén a dobogó is elég távolra került tőle.