Alba Liga II/A: Csúcsderbit játszott a Renegate és a Szépluck, kikapott az Öreghegy!

Fejér megye, Kispályás bajnokság

Az Alba Liga II. osztályának A jelű csoportjában a listavezető FC Szépluckot fogadta a második helyen álló Renegate AC. Kikapott az Öreghegy, a Győztes Gólig viszont megszerezte első győzelmét.

Bikárdi László így tudósított a hétfői játéknapon történtekről:
“Két rangadóval kezdődött a 7. forduló. Az „1”-es pályán az első és a második játszott egymással, nevesítve a Renegate és a Szépluck. Tartottak egymástól a csapatok, érezhető volt, hogy tisztelik az eddig elért eredményeket. A Szépluck dominált inkább, egy pár helyzetet össze is hoztak, de nem volt az az egetrengető szituáció. A tavaly óta fiatalokkal megerősített Renegate jól állta a sarat, sőt a 14. percben a vezetést is megszerezték Galambosék. Többen reklamáltak, leginkább vendégoldalon, hogy a beadás előtt a labda elhagyta az alapvonalat. A játékvezetőnek is ez volt a véleménye, így annulálta a gólt. A hazaiak sem reklamáltak olyan bőszen ezután, valószínűleg helyes döntést hozott a spori. A 0-0-s félidő után folytatódott a mezőnyjáték, érezhető volt, hogy sok gól nem lesz a meccsen. Kiemelkedő teljesítmény egyik oldalon sem volt. Nagy Sándor volt az, akiben legjobban pezsgett az adrenalin, talán tőle várhattunk gólt az egész mezőnyben. Aztán az adrenalin annyira az egekbe szökött nála, hogy egy bírói ítéletet nem hagyott szó nélkül, 2 perces büntetés volt a „jutalma”. Az emberelőnyt nem tudták kihasználni a hazaiak, gyorsan lepergett a kiállítás. Ahogy visszajött a pályára Nagy, rögtön helyzetbe is került. Egy bedobás találta üresen a hosszú oldalon, ő köszönte szépen és a hosszú sarokba fejelt. Az előnyt megtartotta a vendég, ez az egy gól elég is volt a győzelemhez, mert Viniczai lehozta a meccset kapott gól nélkül. Renegate AC – FC Szépluck 0-1

A másik rangadót az Öreghegy és a Mástészta játszotta. Utóbbi csapat elhullajtott pár pontot és benne volt, ha ma kikap, leszakad az első 5 csapattól. De nem így történt, ugyanis 3 ponttal a zsebben jöttek le a pályáról. Janovics, Lengyel és Horgos voltak a gólszerzők, illetve Földvári. Öreghegy FC – Mástészta 1-3

Ezeknek az eredményeknek köszönhetően, amennyiben nyert volna a Szfinx az Est Nec Urdel ellen, feljött volna a dobogóra. Tavaly mindkét egymás elleni meccsük döntetlen lett, volt olyan, aki biztos volt abban, hogy most más eredmény lesz. Úgy is indult, hiszen az Autósiskola gyorsan az előny kiépítésére törekedett, meg is szerezték a vezetést Racskó révén. Aztán megajándékozták az ellenfelet is egy góllal… De aztán ismét Racskó lőtt a kapuba, egy gyönyörű kontra végén, Veresstől kapott jó labdát. Az első félidő utolsó percében megint talált egy gólt a hazai brigád. Egy távoli lövésbe ért bele Orosz, ami az elvetődő kapus mellett a saját hálójában kötött ki. A szünetben 2-2 volt ezzel, nehéz második rész várt a Szfinxre. Főleg ahogy az ellenfél kezdte a félidőt; folyamatos kontrái életveszélyesek voltak, volt, hogy csak a felső kapufa mentette meg a góltól a vendégeket. Kurucz kapusnak is bravúrokra volt szüksége, hogy meccsben tartsa a csapatot. Egyik ilyen nagy védése után azonban a labda az üresen álló Molnárhoz pattant, ő pedig kapásból a léc alá küldte azt. 5 perc volt már csak hátra ekkor, de még egy gólt tartogatott a meccs. Bellér elé került a labda, ő pedig egy az egyben a kapussal szemben azt a megoldást választotta, hogy kötényben gurít a kapuba. Bejött, 3-3. Azt utolsó percben Varga Attila (Szfinx) lőtt még messziről, a kapuba tartó labdát Gál kapus ujjheggyel a kapufára tolta. Felhördült ekkor a szép számú közönség, majd nagyot sóhajtott, mikor lefújták a meccset. A Szfinx elszalasztotta a lehetőséget, hogy feljöjjön a harmadik helyre. Est Nec Urdel – Szfinx Autósiskola 3-3

A Győztes Gólig mumusa a Spiki, de ezen az estén megtört az átok. Duplán is, ugyanis ez volt a csapat első győzelme ebben az idényben. Spiki – Győztes Gólig 2-3

A Rolomester simán hozta a Triád elleni derbit. A Triádot mindig nehéz megverni, de ezen a meccsen Kurdi ismét jó napot fogott ki és kettőt lőtt. Riegler András is büszke lehet a góljára, hiszen sérüléséből nemrég tért vissza. Heczel volt még ereményes, így a vége: Rolomester.hu – Triád FC 4-0

Papírforma győzelemre számítottak az Albapark részéről, de Sam-ék meglepték őket. Elég volt két perc kihagyás, és két perc alatt kettőt lőtt az Öreg Sam csapata. Ki tudja, ha a félidő előtt nem egyenlít az Albapark, mennyire szenvedtek volna meg a második félidőben. De 2-2-vel mentek pihenőre, ami a legjobb hatással Magyar Ferencre volt, mert klasszikus mesterhármasával mégis jött a papírforma. Öreg Sam – Albapark Étterem 2-5”