Alba Liga II/B: Botlott a SÁG, hihetetlen meccset játszott a Csel-Szi és a Kutyaütők

Óriási meglepetésre nem tudott nyerni alsóházbéli ellenfele vendégeként a bajnoki címre hajtó SÁG Építő, a dobogósok közül egyedül a B-Team szerzett pontot. A meccsenkénti gólátlag 11 fölött volt a héten.

A 15. forduló legnagyobb különbségű győzelmét Fehérvár Junior aratta a Városgondnokság ellen. A narancsmezesek a múltheti fiaskó után alaposan megrázták magukat, és negyed óra elteltével három legeredményesebb játékosuk mindegyike, név szerint Tresó, Gimes és Tóth B. is beköszönt. Ezt követően a semmiből szépített a Városgondnokság Hajdú Balázs bizonytalanságát követően. A különbség Gimes második góljával ismét háromra nőtt, majd újfent kettőre csökkent Marton találatát követően. A félidő előtt azonban Gimes megduplázta góljai számát, így 6-2-es állásnál cseréltek térfelet a csapatok. A folytatásban Tresó négyszer is beköszönt, valamint Tóth B. lábbal is eredményes volt fejes gólját követően. Az utolsó gólt a vendégek szerezték másodpercekkel a lefújást megelőzően Winklár ravasz lövése révén. Fehérvár Junior – Városgondnokság 11-3

Az ezzel párhuzamosan futó B-Team a sereghajtó Textrade ellen meccselt. A papírformának megfelelően a listavezető már a második percben előnyhöz jutott Tóth Gábornak köszönhetően, ám az első félidő még így is szorosnak nevezhető, 3-1 volt a fordulásnál az eredményjelzőn. A második játékrész már csak a B-Teamről szólt, a vége kiütés lett. B-Team – Textrade 8-1

A forduló meglepetését az Alba-Csavar szolgáltatta, mely alaposan meglepte a Ság Építőt, és már három perc elteltével magához ragadta az előnyt Szabó Norbert góljával. A SÁG végig futott az eredmény után, ám Szabó triplájával valamint Tillmann duplájával az Alba-Csavaré lett a három pont. Alba-Csavar – SÁG Építő 5-3

Az egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülő Respect FC és az éledező Kontrák találkozóján utóbbi gárda volt az esélyes, nem is borult a papírforma. A különbség talán kissé meglepő, Monori mesterhármassal segítette diadalhoz a Kontrákat. Respect FC – Kontrák 3-8

Az utolsó összecsapáson az FC csel-Szi fogadta a vártnál némileg gyengébb szezont futó Kutyaütőket. A hazaiak háromgólos előnybe kerültek, sőt, 5-2-re is vezettek, ám negyed órával a vége előtt egyenlítettek a vendégek. A végét azonban megnyomta az FC Csel-Szi, és megnyerte a parázs ütközetet. FC Csel-Szi – Kutyaütők 8-6