Alba Liga II/A: A Szfinx az Albapark, az Öreghegy a Renegate ellen játszott rangadót

Dobogósok csaptak össze az Alba Liga II/A csoportjának hétfői játéknapján. A listavezető Szépluckot alaposan megizzasztotta a Rolomester.hu gárdája, a Mástészta viszont kiütéssel nyert.

Bikárdi László így tudósított a hétfői játéknapról:
“A Spiki – Triád meccsel indult a 15. forduló az Alba Liga II/A csoportjában. Meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést, de egy percen belül jött is az egyenlítés. Aztán még két hazai gól érkezett, amivel el is dőlt a mérkőzés. Spiki – Triád 3-1

Gólgazdag mérkőzést játszott egymással az Öreghegy és a Renegate csapata. Füriék gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, úgy látszik a múlt heti váratlan vereség megviselte ellenfelüket. De Hembach Tibor két góljával még a félidőben egyenlítettek a fekete-fehérek. Majd Mayer Tibor duplázott, ismét kettő volt az előny. Később feljött egy gólra a Galambos-csapat (4-3), de Füri Endre megadta a kegyelemdöfést a 44. percben. Az utóbbi 3 fordulóban nem tudott nyerni a Renegate, ezzel a jó őszi szerelés után visszacsúszott a 6. helyre. Öreghegy FC – Renegate AC 5-3

Sok gólt hozott a Mástészta meccse, de legkevésbé sem volt szoros. Janovics korai gólja megadta az alaphangot, de társai sokáig nem találták az F-dúrt. Pap Gábor a szünet előtt még lőtt egyet a biztonság kedvéért. Félidőben 2-0 volt ezzel. Sziklai ijesztett rá a Tészta szurkolókra, szöglet után talált be, 2-1. Fáradtak az Öreg Sam játékosai, ezáltal rendre helyzetek alakultak ki a kapujuk előtt. Lengyel és Kovács J. be is talált, utóbbi háromszor is. Sziklai megint kozmetikázott, de a nagy különbségű vereség így sem maradt el. Öreg Sam – Mástészta 2-7

A Rolomester teljesen a védekezésre rendezkedett be a listavezető ellen. A kilencesen belül többször is négyen védekeztek, annyira visszaálltak. Igaz, hogy ma sem Kurdi, sem Nochta Máté nem játszott, csak így volt esélyük a pontszerzésre. A félidőig jól is működött ez a taktika, hiszen 0-0 volt az eredmény. A második félidőben már érvényesült az erőfölény, és végül nyert – ha nehezen is – a Szépluck csapata. Rolomester.hu – FC Szépluck 1-3

A nap rangadóját az egyes pályán játszotta az azonos pontszámmal álló, második és harmadik helyezett csapat. A Szfinx van jobb formában, utóbbi öt meccsét nyerte. Most sem álltak meg a Stop táblánál az Autósiskola játékosai. Egyből nagy gázfröccsel indultak az Albapark ellen, Iszak egyik gólja szebb volt mint a másik. Gyorsan 2-0-ás előnyt szerezve csapatának. Grega érdekes góllal szépített, egy szöglet után valakin megpattanhatott a labda, ami becsapva Kurucz kapust, a hálóba gurult. Kevés helyzet volt a meccsen, kellően tisztelték egymást a csapatok. Ezek közül az egyik legnagyobb az volt, mikor az Albapark egyik játékosa átemelte az ellenfél kifutó kapusán a labdát. De ő visszavetődve elérte még azt a vonal előtt. Vagy már a vonalon túl…? A játékvezető mindenesetre továbbot intett. Aztán az eltiltásából visszatérő Szfinxes Racskónak volt még egy kapufája. Lefutotta védőjét, elgurított a kapus mellett, de a labda a kapufa éléről a mezőnybe pattant vissza, pedig a szépszámú Szfinx-szurkolók már felugrottak gólt kiáltva. Végül is Rottman szép góllal lezárta a mérkőzést a vége előtt pár perccel, amikor átszlalomozott több védő között is. Az Albapark harmadik veresége volt ez zsinórban már a tavasszal. Albapark Étterem – Szfinx Autósiskola 1-3

A Győztes Gólignak pedig a harmadik győzelme. Egy góllal ugyanis legyőzték az előző fordulóban meglepetés-győzelmet szerző Pap Laciékat. Est Nec Urdel – Győztes Gólig 0-1”

15 gólos: Meggyes Dávid (FC Szépluck)
13 gólos: Csuka Krisztián (FC Szépluck), Kurdi Milán (Rolomester.hu), Magyar Ferenc (Albapark Étterem)