Alba Liga II/A: Száguld a Szfinx Autósiskola az FC Szépluck nyomában!

Sorozatban nyolcadik bajnokiját nyerte a Szfinx a hétfői játéknapon. A Spiki és az Albapark meccsén 10 gól született, a Mástészta egyre közelebb a dobogóhoz.

Bikárdi László így tudósított a 17. forduló eseményeiről:
“A Rolomester majdnem lemondta a Szfinx elleni meccsüket sérülések miatt. A kapus Csohány Gergő, a cserekapus Nochta Soma és legeredményesebb játékosuk Kurdi Milán sem volt hadra fogható. Nochta Máté sem volt teljesen egészséges, a kapuba a mezőnyjátékos Kertai József állt be. A múlt heti könnyed győzelem után az Autósiskola talán azt gondolta elég csak felmenni a pályára és meglesz a meccs. De az elején bekapott gólt rögtön felnyitotta a szemeket. Történt ugyanis, hogy az eredményjelzőn még mindig csak négy nullát láthattunk, azaz csak az első percben jártunk, mikor rögtön egy lövést kellett hárítania Kurucznak. Aztán a szöglet után Kardos lőtt a hálóba egy elzárás után 1-0. Sok idő nem kellett ugyan az egyenlítéshez, a jó formában lévő Iszak egyenlített, mikor spiccel a kapus lábai között lőtt el. Érezni lehetett viszont, hogy a könnyű gól ellenére a meccs nem lesz az. Rottman a szokásos szólója után lőtt gólt (2-1), de a szünetre mégis döntetlennel mentek a csapatok. Egy Rolo bedobás után a végig kiválóan játszó Riegler András kapott elzárást, amit kegyetlenül ki is használt. (2-2). Ezt az eredményt egészen a 40. percig sikerült tartaniuk a végig görcsösen játszó Szfinx ellen. Akkor aztán átszakadt egy gát. Rottman az oldalvonalról lőtt keresztbe, a hosszú saroknál álló Bellér a kapuba belsőzte a labdát. Aztán szintén ő lőtt nagyon nagy gólt a bal felsőbe. A végén Őri is betalált (ötödik meccsén negyedik gólját szerezve), ezzel kialakítva a végeredményt. Rolomester.hu – Szfinx Autósiskola 2-5

Ezzel egyidőben a másik pályán az Est Nec Urdel éppen a Mástészta dolgát nehezítette meg. Kovács Janóék (aki egymaga szerezte csapata mindhárom gólját) csak az utolsó percben tudták megszerezni a három pontot. Ezzel továbbra is harcban állnak a dobogóért. Est Nec Urdel – Mástészta 2-3

A szezon legjobb meccsét játszotta egymással a Spiki és az Albapark. A vendégeknél több hiányzó is volt, csak belőlük egy veretes csapatot lehetne összeállítani. Többek között Kovács Krisztián, Krizsán István, Kovács László volt a hiányzók listáján. Mégis 2-0-ra vezettek már a mérkőzés elején. A Spiki húzóembere – és egyébként a mérkőzés legjobbja – Puhnyák szépített, majd kiosztott két gólpasszt is, amivel megfordították az eredményt (3-2). A semmiből, de mégis egy szép összjáték után egyenlített Magyar. Megfogta ez a gól a Spikit, mert lendületben voltak és többször is lezárhatták volna a meccset, de a helyzeteket nem sikerült gólra váltani. Olyannyira megfogta, hogy Grega góljával már a Parknál volt az előny. Sőt, egy megindulás után Drávucz szépen tolta meg a labdát lövőhelyzetet teremtve magának, majd a kapuba vágta a labdát (3-5). De itt nem volt vége a meccsnek! Fogcsikorgatva újra visszajött a Spiki, Szabó és Németh Dávid góljával sikerült az egyenlítés. Egyik csapat sem érdemelt volna vereséget, olyan izgalmas meccs volt. Így mindkét csapat elégedetten jött le a pályáról. Spiki – Albapark Étterem 5-5

A jó formába lendült Győztes Gólig a Renegate skalpját is begyűjtötte. Próbálkoztak a hazaiak a posztokon rotációval, ami a mérkőzés elején működött is, de valami most nem az igazi Galamboséknál. A most következő két hét szünetben lehet rendezni a sorokat. Sáska Gábor is arról nyilatkozott, hogy mindent megtesznek ugyan, de egyelőre nem sikerül visszatérniük az ősszel jól kitaposott útra. Renegate AC – Győztes Gólig 3-4

A 9 órás meccsen az Öreghegy próbálta megakadályozni a Szépluck menetelését. A kezdőben ezúttal sem kapott helyet Füri Béla, testvére Endre pedig nem volt a keretben. Érdekesség még, hogy a góllövőlista vezetője, Rózsa Csaba ma hátul játszott. Egy ajándék góllal gyorsan vezetést is szerzett a listavezető, Csukának csak az üres kapuba kellett betalálnia. Aztán egy kiállítás borzolta a kedélyeket. Szarka egy mezőnybeli kezezést kért számon a játékvezetőtől. Ő pedig ahelyett, hogy elengedte volna a füle mellett, rákérdezett, hogy mégis mit reklamál a kapus. Ez csak olaj volt a tűzre, amit a sárga lap (2 perc) sem oltott el, hiszen a meccs végén is téma volt ez az abszolút semmitmondó kezezés. A kétperces kiállításból egyébként nem profitált a Szépluck. A 19. percben Csuka halászott le egy labdát szép mozdulattal a félpályán, majd a kapu előtt helyezkedő Nagy Kornélhoz passzolt. A csatár ezt a lehetőséget gólra is váltotta, 2-0. A második félidőben a régi motoros Mayer Tibor szépített, visszahozva a meccsbe a csapatát. Próbálkozott az Öreghegy, ifjabb Szarka is lendületet vitt a játékba, de zárt a vendég védelem. Átütőerő nem volt a kékek játékában, nem mondható el, hogy a levegőben lógott volna az egyenlítés. A mérkőzést a végig egymással veszekedő Nagy Sándor és Horváth Attila összjátéka zárta le, mert amikor éppen a labdával foglalkoztak, szép gólt hoztak össze. Horváth lőtte ugyanis a hosszú sarokba a lekészített labdát az utolsó percben. Öreghegy FC – FC Szépluck 1-3

A sereghajtók csatáját az Öreg Sam nyerte. Öreg Sam – Triád FC 3-2”

22 gólos: Nagy Sándor (FC Szépluck)
15 gólos: Meggyes Dávid (FC Szépluck), Molnár Zoltán (Est Nec Urdel) és Racskó Martin (Szfinx Autósiskola)