Alba Liga II/B: Kiütés a B-Team – Ság Építő szuperrangadón!

Sokkoló eredmények születtek az Alba Liga II/B csoportjának 17. fordulójában. Az éllovas B-Team a második helyezett SÁG Építő együttesét fogadta: hihetetlen, ami történt…

Óriási csúcsderbire volt kilátás az Alba Liga csütörtöki játéknapján. A másodosztály “B” jelű csoportjában ugyanis a két bajnokaspiráns csapott össze: a listavezető B-Team fogadta közvelten üldözőjét, a SÁG Építőt. Egészen az első játékrész hajrájáig kellett várni az első gólra, ekkor Zs. Nagy Norbert találatával a SÁG Építő jutott előnyhoz. A szünetig az eredmény nem változott, a folytatásban azonban egészen elképesztő, ami a pályán történt. Kevesebb, mint öt perccel a fordulást követően Zs. Nagy Norbert ismét betalált, ezután futószalagon jöttek a vendég gólok. Zs. Nagy Norbert mellett Kulcsár is mesterhármasig jutott, de Zs. Nagy Balázs is betalált, a vége kiütéses SÁG-siker lett. B-Team – SÁG Építő 0-7

A szuperrangadóval párhuzamosan alsóházi derbit is rendeztek, melyen szintén potyogtak a gólok. A Respect FC és a Városgondnokság meccsén 11 talált született, nem akármilyen sorrendben. A játékvezetők kétszer is mentek négy góllal, előbb 4-0-ra, majd 6-2-re vezettek. A jól hajrázó vendégek Arany triplájának is köszönhetően közel kerültek a pontszerzéshez, ám nem volt idejük egyenlíteni. Respect FC – Városgondnokság SE 6-5

Az FC Csel-Szi újabb helyet lépett előre a tabellán a Kontrák legyőzésével, és már a negyedikek Veres Gáborék. FC Csel-Szi – Kontrák 4-2

A Kutyaütők és a sereghajtó Textrade mérkőzésén nem született meglepetés. Bár az első félidőben még 1-1-re álltak a csapatok, végül simán behúzták a három pontot Vaskóék, és feljöttek az ötödik helyre. Kutyaütők – Textrade 3-1

Az Alba Csavar nem tudta megismételni múlt heti jó szereplését. Bár Szabó Norbert góljával vezetett a gárda az Expanzió-Blackhill ellen, végül a vendégek kiütéssel nyertek. Alba-Csavar – Expanzió-Blackhill 1-8