Mezőnyjátékossal a kapuban szerzett pontot a Mány!

Mányon soha sem könnyű nyernie egyetlen csapatnak sem – vasárnap ezt a Pusztavám is megtapasztalta. A lelkes hazaiak hátrányból felállva, mezőnyjátékossal a kapuban is döntetlenre mentették a meccset.

A Mányi TK facebook oldalán a következő tudósítás jelent meg:
“Vasárnap, a bajnokság élmezőnyébe tartozó Pusztavám csapatát fogadtuk, újabb bajnoki mérkőzés keretében. Szépszámú nézőközönség láthatta, ahogyan egymásnak estek a csapatok. Ezt szó szerint értendő, hiszen férfias, kemény, de sportszerű küzdelem alakult ki már a meccs elején.

A mieink támadólag léptek fel, az aprócska lehetőségek azonban a mérkőzés elején nem vezettek eredményre. A vendégek, veszélyes kontrákkal próbáltak operálni, ennek ellenére nagyon nem tudtak a szorításból kijönni. A 8. percben, egy kósza ellentámadásból, a hazai védők asszisztálása mellett, mégis Kertai szép góljával a Pusztavám szerzett vezetést. (0:1)

Az alapképlet ennek ellenére nem változott: inkább a Mány akarata érvényesült, szépen lassan jöttek a helyzetek is, de a fiatal csatársorunk mentségére szóljon, sajnos ezek mind kimaradtak. A pusztavámi ellentámadásokban volt ugyan potenciál, de mintha a mieink kicsit jobban, lendületesebben tették volna a dolgukat. Eléggé darabossá vált a játék, gyakori faultok, kisebb szabálytalanságok miatt sokat állt a pettyes. A hazai hátrányt tetézte, hogy Sátori Viki, csapatunk kapusa, egy ártatlan szituációban combizom-sérülést szenvedett, és a 26. percben le kellett cserélni. Helyére a beállós, Antoni Laci állt, aki (lelövöm a poént) az egész meccs hősévé lépett elő, remek védéseivel.

Félidő után 10 perccel váltott a hazai mester, Pál Zoli; önmagával erősítette meg a háromtagú mányi csatársort. Egyből picit lendületesebb lett az előrefelé-játék, több helyzet maradt kihasználatlanul. A vendégek is mind többet felbukkantak a hazai kapu előtt, de vagy nem találtak célt, vagy Antoni védett bravúrosan.

Az 56. percben, a remekül játszó Jakab Tomi tört be a tizenhatoson belül, a vendégvédő apró ütemet késve elkaszálta, Kovács sporttárs pedig a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest a frissen beállt Pál Zoli biztos lábbal vágta a, a balra vetődő Kiss Viktor kapujának jobb oldalába (1:1).

Élesedett a “party”, helyzet itt, és ott is, a fáradó csapatok mindent megtettek a 3 pontért, és ilyenkor általában osztozkodni szoktak. Még Zoli két szabadrúgása, Bederna Bence nagy helyzete valamint Antoni Laci parádés védései borzolták a kedélyeket, de az eredmény már nem változott, maradt a mindenkiben hiányt ébresztő remi. (1:1).

Az előjelek ellenére, úgy érzem, a mieink, talán kissé közelebb álltak a győzelemhez. Folyamatosan fejlődünk, lépünk aprókat előre, de tisztában vagyunk a lehetőségeinkkel és azzal, hogy ez a tavasz nem a hangzatos sikerekről fog majd szólni. A csapat remekül játszott ezen a napon, amit a közönség hálás tapssal honorált. Mindenki megtette a maga feladatát! Építő hatású mérkőzés volt!

A vendég pusztavámi csapatot is dicséret illeti, hiszen tartalékosan is, de mindent megtettek, hogy folytassák meccsek óta tartó győzelmi szériájukat. Sok sikert kívánunk nekik a folytatáshoz!!

Szombaton 15 órakor, a sérülésekkel és hiányzókkal teletűzdelt csapatunk, a listavezető Bakonycsernye csapatához látogat. Nem mi vagyunk az esélyesek, de mindannyiunk nevében mondhatom: nem emelt kézzel fognak a fiúk kifutni a bakonyi gyepre 😉