Alba Liga II/A: A Szépluck rangadót nyert és biztos őszi első!

A Mástészta sem tudott megálljt parancsolni az éllovas Szépluck csapatának. Fontos mérkőzést nyert az Albapark és a Renegate is.

Bikárdi László így tudósított a 10. forduló eseményeiről:
“Belépve a Főnix csarnokba a néző rögtön az Öreg Sam és az Est Nec Urdel összecsapását követhette végig. Lerágnia a körmét az izglomtól nem kellett, hiszen az esélyesebb csapat simán nyert. Öreg Sam – Est Nec Urdel 0-5

A másik pályán a Renegate küzdött a Triáddal. Szó szerint, hiszen most a Triád azt az arcát mutatta, mikor nehéz feltörni őket. A 0-0- s félidő után, Galambos majd Joó Tibor góljaival kétgólos előnyre tett szert a Renegate. Ez körülbelül egy percig tartott, mert Leposa gyorsan szépített. Ebben az időszakban volt még helyzete a Triádnak, többek között mikor kettő-a- kettőbe mehettek volna kapura, de Kiss Szabolcs visszafordulva inkább lelassította a támadást. Juhász János góljával eldőlni látszott a találkozó (3-1), de a Triád ismét visszajött egy gólra (3-2). Két perc volt hátra, benne volt a levegőben az egyenlítés is, de az eredmény már nem változott. A Renegate utóbbi meccsei igen szorosak, egy-egy gól csak a különbség. Jövő héten nagy meccset játszanak az Albaparkkal az őszi második helyért. Triád FC – Renegate AC 2-3

A Rolomester mindent megtett a győzelem érdekében a hullámzó teljesítményt nyújtó Spiki ellen, de rúgott gól nélkül nehéz meccset nyerni. A Spiki magával rántotta a hátsó régióba az újoncot. Rolomester.hu – Spiki 0-1

Két új kapust láthattak a Szfinx – Győztes gólig meccsen. Előbbinél Iszak állt be kényszerből a kapuba, utóbbinál Svétecz István pótolta a sérült Kertészt. Szabó Balázs szerezhetett volna gólt már az elsőpercben a hazaiaknál, de a kapusba rúgta a labdát. Nem sokkal később Iszak ívelt Bellér elé. Látszott, hogy igazából mezőnyjátékosról van szó, mert hajszálpontos volt a passz, amit a csatár kapásból lőtt a kapuba. Enyhe mezőnyfölényben játszott az Autósiskola, amikor jött az egyenlítés. Kiss Szabolcs emelgetett a védők között addig, míg a jó lábára jött ki a mutatvány, aztán a hálóba lőtt. Szép gól volt. Felébredt ettől a szürke-zöld alakulat. Szabó kevergetett a védők között, jól tartotta meg a labdát, majd kilőtte a hosszút. Rá egy percre, egy szép kontrából a teljesen kijátszott akció végén Csősz pofozta be a labdát. 3-1-gyel mentek szünetre a csapatok. De a Szfinx mintha ott is maradt volna, kicsit bealudtak a nézőkkel egyetemben. Aztán Hideg tette meleggé a meccset a 32. percben (3-2), amitől újfent felébredtek a hazaiak. Megint Szabó volt eredményes. Később Orosz Attila is felért az egyik támadáshoz és szerzett gólt. Már a hármas sípszóra vártak a csapatok, meg aki az időt méri, mikor Méry még 5-3-ra módosította az eredményt. Félgőzzel nyert a Szfinx, tartalékolva a jövő heti Szépluck elleni rangadóra. Szfinx Autósiskola – Győztes Gólig 5-3

Az Albapark gyorsan lerendezte az Öreghegy elleni meccset. A 17. percben már 3-0 volt Pipóéknak. Ma beindult a gólgyár. Az Öreghegy csak 5-0- nál tudott szépíteni. 7-1-nél – érthető módon – kiengedett a 2. helyen álló csapat, Rózsáék ekkor hármat rúgtak. Albapark Étterem – Öreghegy FC 7-4

A Mástészta csak megszorongatni tudta a listavezetőt. A Szépluck begyűjtötte a 10. győzelmét is és ezzel százszázalékosan vezeti a csoportot. Mástészta – FC Szépluck 2-4”