Alba Liga II/B: A B-Team telelhet az élen, rangadót nyert a Kutyaütők

A B-Team ellenfele, a Respect FC nem állt ki, így a hétközi fegyelmi tárgyalás után még módosulni fog a csoport tabellája. Szoros meccset játszott a sereghajtóval az Expanzió-Blackhill.

A Junior játékosai a mérkőzés elején kétszer is fejjel veszélyeztettek. Előbb Tóth előtt adódott egy lehetőség, aki a hosszú oldalon érkezett egy bedobást követően, ám fejese a kapufák találkozásáról az alapvonalon túlra pattant. Később Krár bólintott közelről kapura, ám a hálóőr magabiztosan fogta a labdát. A túloldalon a legnagyobb lehetőségre egészen a félidő utolsó percéig kellett várni. Ekkor Molnár került lövőhelyzetbe középről, erős löketével lélektanilag fontos pillanatban került előnybe a Kutyaütők. A folytatásban hamar 2-0-ra módosult az állás, amikor a hazaiak bal szélen vezetett támadása végén az alapvonalról visszatett labdát passzolta az üres kapuba Vaskó. Két perccel később azonban ismét nyílttá vált a mérkőzés: Tresó centerezett a jobb szélről, Tóth elengedte a labdát a jobb helyzetben érkező Gimesnek, aki magabiztosan lőtt a hálóba. Ezt követően nagy erőket mozgósított a Junior az egyenlítés érdekében, ám hiába lőtt vagy egy tucatszor kapura, Béndek hálóőr remek napot fogott ki. A kitámadó Junior a végén kapott még egy kontra gólt, így alakult ki a végeredmény. Kutyaütők – Junior 3-1

A másik pályán ezzel párhuzamosan a kiírás szerint a B-Team a Respect FC csapatával mérkőzött volna meg, ám a játékvezetők elkerülvén a nagy verést, nem túl sportszerű módon ki sem álltak.

A Kontrák és a Városgondnokság SE találkozója ki-ki mérkőzésnek ígérkezett, ám végül meglepően simán nyert a Városgondnokgság gárdája. Kontrák-Városgondnokság 0-4

A Textrade védekezésre rendezkedett be az Expanzió-Blackhill ellen. Sokáig bírta a sereghajtó bekapott gól nélkül, ám végül hozta a kötelezőt a feketehegyi alakulat. Textrade – Expanzió-Blackhill 0-2

Az FC Csel-Szi és az Alba-Csavar mérkőzésén két 12 pontos csapat mérte össze erejét. A Csel-Szi magabiztos sikerével egyértelműsítette, hogy a felsőházhoz szeretne tartozni. FC Csel-Szi – Alba-Csavar 5-1

A tabella élén a B-Team telelhet majd, miután megkapja a fegyelmi tárgyaláson a három pontot a Respect FC ellen. A második helyről a sokadvirágzását élő Ság Építő várhatja a tavaszt, míg a harmadik a remekül hajrázó Expanzió-Blackhill e pillanatban. Kieső helyen a Textrade szerepel a maga egyetlen pontjával, de könnyen lehet, hogy feloszlik a Respect FC, ez esetben megmenekülhet a Textrade akkor is, ha nem gyűjt tavasszal pontokat.