Alba Liga: Hetet rúgott a Szfinx Autósiskola, az FC Szépluck rangadót nyert

Fejér megye, Kispályás bajnokság

Hétfőn a második fordulót rendezték az Alba Liga másodosztályának „A” jelű csoportjában. A tabellát az Albapark csapatát legyőző Szépluck vezeti.

Bikárdi László a következőképp tudósított:
“A Spiki és a Szfinx Autósiskola jó viszonyt ápol, többször játszottak már edzőmeccseket egymással. Mindkét csapat két sorral jelent meg, jó mérkőzésre volt kilátás. Az első 10 percben a Spiki hálója Fejes Márk védéseinek köszönhetően érintetlen maradt. Majd később ugyanő hibázott, mikor az ellenfél letámadásánál Csősz Ferencbe rúgta a labdát, ami a kapuba jutott. Megzavarta a gól a csapatot, mert egy büntetőt is összehoztak ezután. Ezt Veress Szilveszter értékesítette, ugyanúgy, mint a múlt héten. Kovács Attila egy kontrából 3-0-ra állította az eredményt, ez volt a félidő is. Jól játszott a Szfinx, mentek előre, a cseréknek is köszönhetően, fáradhatatlanul. Egy Spikis hazagurított labdára Racskó csapott le, amibe vagy beleért, vagy nem, de az a kapuba jutott. Neki írták, ez a lelkének is jót tett, mert utána higgadtan lőtte a hálóba a vendégek ötödik gólját. Bellér lába is elsült, hatalmas gólt ragasztott a szélről a hosszú felsőbe. Fodor-Papp kozmetikázott, majd Herczegh Csaba távoli bombája állította be a végeredményt. Spiki – Szfinx Autósiskola 1-7

A másik pályán a Renegate lehúzta a rolót, mert kapott gól nélkül nyerte a Rolomaster elleni találkozót. Joó Tibor, aki nem tartott a harmadosztályba visszalépő Sliver-Plannal, két góllal járult hozzá új csapata sikeréhez. Renegate – Rolomaster.hu 3-0

A nap rangadóját az 1-es pályán játszották. A Szépluck az Albaparkkal játszott igazán komoly, jó meccset. A vendégek szereztek vezetést, ami görcsössé tette a Kupcsulák-alakulatot. Nem tudtak érvényesülni, masszívan tartotta az eredményt a fekete-narancssárga ellenfél. Mígnem Meggyes villant kétszer a hatoson belül pár perc alatt, és máris megfordították az eredményt. Harmadik gólja élményszámba ment, mikor a félpályánál vett át egy labdát, meghúzta védője mellett a szélen, majd  ballal, 9 méterről vágta a léc alá. Ráadásul klasszikus mesterhármas! Próbált rákapcsolni az Albapark, amit két felső kapufa is jelzett, de a félidei eredmény már nem változott. Aztán kicsit bealudt a vendégvédelem egy bedobásnál, amiből Papp fejelt a felső sarokba, már 4-1. Magyar csinált meg egy gyönyörű esernyőcselt a Szépluck hatosánál, majd egyből, kapásból kapura zúdított, Viniczai hatalmas bravúrral védett. Nagyon szép jelenet volt! Egy későbbi szögletből szintén ő veszélyeztetett, kapufára perdítette a beadást, a kipattanót nagy nehézségek árán, de a hálóba juttatta, ezzel kialakítva a végeredményt. Koszorús játékvezető végig kézben tartotta a találkozót, jól ítélte meg a szabálytalanságokat ezen az igazán férfias, kemény küzdelemben. FC Szépluck – Albapark Étterem 4-2

Közben a másik pályán megszületett a nap meglepetése, a múlt héten 10-et kapó Triád legyőzte a Mástésztát. Pedig a „Tésztások” most többen is voltak, mint legutóbb, Szabó Antal és Kántor Ádám is rendelkezésre állt. Mástészta – Triád 2-3

A Győztes Gólig csapata gyengén muzsikál Kiss Szabolcs nélkül ebben az évben, már a második vereségüket szenvedték el. Az Öreg Sam-ből Horváth Ádám hármat rúgott. Győztes Gólig – Öreg Sam 3-5

Az Öreghegy ismét Rózsa (2) és Füri Béla (2) góljaival nyert. Öreghegy FC – Est Nec Urdel 4-3″