Vakondok szerelte a Sárkeresztes játékosát Tácon!

Rendkívül mostoha körülmények várták a Sárkeresztes csapatát Tácon. A pálya adottságaihoz a hazaiak kiválóan alkalmazkodtak, míg a vendégek kevésbé.

A Sárkeresztes tudósítója nem volt megelégedve a körülményekkel, melynek a tudósításban hangot is adott. Szubjektív beszámolója, mely nyilvánvalóan tartalmaz némi túlzást, változtatás nélkül a következőképp hangzik:
“Vasárnap Tácon vendégeskedtünk, ahol olyan körülmények fogadták a csapatot, hogy ha ezt úgy mesélik, nem hiszem el. A 10 férőhelyes öltöző nem okozott nagy problémát, mert 10 hiányzóval érkeztünk, így csak 15-en voltunk, páran egymás ölében, de hát egy csapat vagyunk (ez belefér)… Kivonultunk a pályára, ami minősíthetetlen volt. Faágak, falevelek a pályán, buckák, gödrök. Szerencsére az állatokat leterelték a pályáról a kezdés előtt.

Elkezdődött a mérkőzés, a lapos passzos játék kivitelezhetetlen volt, ami a hazaiak javára vált mert 179 felívelés történ a meccsen (számoltam). A 7. percben a meg is tudtak minket lepni egy 70 méteres indítással, amit valahogy a kapuba gyötörtek, ezzel lett 1-0.

Ezután a játékról nem is lehetett többet beszélni, ők elkezdtek vagdalózni, amivel 80 percen keresztül ölték a játékot. Lapos labdát dobáltak be, bedobás előtt elmentek a szántóföldre labdát keresni, sorolhatnám még, de nem akarok regényt írni. Egy két játékosuk színészi iskolába jár, és ezt be is mutatták, amit a játékvezető popcorn kíséretével csodálva figyelt, és rendszeresen a vendégeket figyelmeztette. Az 55. percben Polyák lövése egyenlítést érdemelt volna, majd a 60. percben Imre szabadrúgása is, de ha még ez nem elég, Balogh egy az egyben mehetett kapura a 77. percben, amikor egy vakond szerelni tudta… Így az eredményen nem tudtunk kozmetikázni, a végeredmény egy fájdalmas 1-0.

El kell felejteni, és készülni a következő mérkőzésre! A sérültjeinknek és betegeinknek jobbulást”

Tác-Csősz – Sárkeresztes 1-0 (1-0)
Tác, vezette: Magyar János
Gól: Kuti Ferenc (7′)
Sárga lap: 1-4