A Tordas megszerezte szezonbeli első győzelmét a Polgárdi ellen!

Első pontjai megszerzésének reményében lépett pályára vasárnap a vezetőedzőjét nélkülözni kényszerülő Tordas hazai pályán. A vendéglátó jó játékkal magabiztos sikert aratott.

A Tordas tudósítója így számolt be a mérkőzésről:
“Nem volt egyszerű helyzetben felnőtt együttesünk, ugyanis Korolovszky válogatott béli elfoglaltsága miatt kénytelen volt kihagyni az eheti unkát, bele értve a hétvégi fordulót is. Ennek ellenére a csapat pontosan tudta, hogy mi a feladata és pontos forgatókönyv szerint készült a Polgárdi elleni találkozóra. A csapatnak nélkülöznie kellett Kóczián és Szmok játékát, mg Kerényi eltiltás, Farkas K. sérülés miatt maradt távol. Ennek megfelelően a vasárnapi kezdő a következő szerint alakult: Kires, Hadnagy, Kőszegi, Bakos R., Szép, Bakos L., Farkas Zs., Tőke, Kun, Vörös, Szabó.

A Polgárdi erősen kezdte a mérkőzést, rögtön a találkozó elején 4 szögletet is rúgtak, azonban nem sikerült gól szerezniük, ellenben a Tordas az első kontratámadásból egy gyönyörű passzsorozatot követően megszerezte a vezetést, Kun magabiztosan passzolt a kapuba a 12. percben. A vendégek igyekeztek fenntartani a nyomást, néhány perccel később zörrent is a háló, de előtte már lest jelzett az asszisztens. A mérkőzés alacsony iramban zajlott és a Tordas pedig rendkívül fegyelmezetten játszott, és ennek köszönhetően dominálta is a félidő második részét. A Korolovszky által vallott játékstílus azonban a biztonságot helyezi az előtérbe, aminek köszönhetően a hátvédek sok passzal kezdték újra a támadásokat. A dominancia eredménye a 45. percben érett újra góllá, ekkor Bakos labdaszerzése után Tőke – Vörös volt a labda útja, aki pontosan ívelt középre, ahol az érkező Szabó könnyedén fejelt a kapu közepébe 2-0.

A második játékrész elején a vendégek újra megpróbálták átvenni a kezdeményezést, de a fegyelmezett védekezés meghozta eredményét és a Polgárdi nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani, sőt újra a hazaiak kezdtek dominálni. Nem is kellett sokat várni az újabb találatra, egy végletekig kijátszott akció végén ismét Kun elé került a labda, aki higgadtan passzolta el ismét a labdát a kilépő kapus mellett. A polgárdi teljesen megsemmisült, bár a meccs azért nem pörgött fel, sok helyzetet nem láthattak a kilátogató nézők, inkább a jól szervezett tordasi védelembe nyerhettek betekintést. A mérkőzés utolsó momentuma Bakos labdaszerzését követően jegyezhető, de az átemelési kísérlet végül elakadt a kapusban, így már nem változott eredmény.

A Tordas abszolút megérdemelten szerezte meg a három pontot és öröm volt nézni, hogy hiába volt alacsony a létszám, hiába kellett nélkülöznünk Korolovszky jelenlétét, a csapat abszolút magabiztosan – nem is feltétlenül kiugróan jól – játszotta azt a focit, amely ennek a csapatnak a jövőjét jelentheti.”

Tordas – Polgárdi 3-0 (2-0)
Tordas, 120 néző. Vezette: Závotka Csongor

Tordas: Kires – Hadnagy, Kőszegi, Bakos R., Szép, Bakos L., Farkas Zs., Tőke (Molnár), Kun, Vörös, Szabó (Pongrácz).
Polgárdi: Bernáth, Csrepka M., Szabó (Borostyán), Csrepka M. (Spánitz), Csizmadia G., Borbás, Egerszegi (Keserű), Farkas, Bencze, Kosztolányi (Csizmadia D.), Magda (Holka). Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Kun (12′, 54′), Szabó (45′)

A hétvége a Tordas ificsapata számára is jól alakult:
“A szombati találkozón U19-es keretünk várta a Polgárdi korosztályos csapatát. A mérkőzésen az alap együttes játékát segítette több felnőtt csapatban edző játékos is, így az amúgy is jól teljesítő srácok szintén nem hagytak kérdést a vendégeknek. Már az első félidőben 2-0 volt az előny, Pongrácz és Molnár góljaival, majd a második játékrészben Pongrácz duplázni is tudott és a szépítő Polgárdi így pont nélkül távozott szombat délelőtt. Ezzel a három ponttal a Tordasi ifi már második győzelmét szerezte meg és jelenleg a tabella 7. helyén állnak.”