Egy gól döntött a Bodajk javára Csóron

Szoros mérkőzést láthatott a Csórra kilátogató közönség, ahová a nem titkoltan bajnoki címre törő Bodajk látogatott vasárnap. A vendégeknél pályára lépett a Minifoci EB-t megjárt Somogyi Szabolcs is.

A Bodajk tudósítója így fogalmazott:
“Kezdőcsapatunk több helyen változott a korábbi mérkőzésekhez képest, ennek kizárólag az volt az oka, hogy a keret többi tagjának is bizonyítási lehetőséget akart adni szakvezetőnk, Kovács Zoltán. A csapat egyebekben több helyen is változott volna, de erre héten az érintett játékoson végigfutó betegség miatt nem kerülhetett sor. Visszatért a minifoci EB-n szereplő válogatott játékosunk, Somogyi Szabolcs is, akinek ezúton is gratulálunk a csapata és egyéni, Eb-n nyújtott teljesítményéhez.

Ez a meccs is úgy indult, ahogyan azt elképzeltük, vendég szögletekkel, támadásokkal, kint is bent is úgy gondolta minden bodajki érintett, hogy a gól csak percekig várat magára. Hát, nagyon nem, vajúdott még, mire Hudák a kapuba talált, amikor is a 32. percben, egy remek indítást követően a kapust is kicselezve az üres kapuba lőtte a labdát. A gólig viszont láthattunk jó adag birkózást, hallhattunk bírózást, átélhettünk feszült perceket, annak ellenére, hogy nem volt ez egy gyilkos meccs, mindkét csapat tette a dolgát, ellentétes elképzelésekkel ugyan, de mindkét csapat a maga javára akarta fordítani a mérkőzést.

A hazaiak kihasználva magassági fölényüket, a rögzített helyzeteket követő beívelésekben bíztak, nem is véletlenül, több esetben övék volt az utolsó szó, vagyis fejes, azonban ezekből nem szereztek gól.
A bodajki ziccerek eközben voltak szép számmal: kiugratást követően, közeli szabadrúgásokból egyaránt, azonban egynél többet ezekből nem sikerült értékesíteni.

Azt nem volt nehéz megállapítani, hogy ez az előny kevés lehet, mint a második félidő két-három esete is bebizonyította, hogy majdnem kiegyenlítettek a lelkes hazaiak, Katona a kifutó Somogyi Barna mellett a kapufát találta el a félidő derekán. Viszont a bodajki játékosok, mintha egymással versenyeztek volna abban, hogy a jobbnál jobb helyzetek közül ki melyiket milyen módon tudja kihagyni: volt, aki egyszerűen belepüfölte a kapusba a labdát, volt, aki elcsúszott a gólhelyzetben, volt, aki mellé lőtt, volt aki, nem lőtt és még folytathatnánk a sort.

Rúgtunk egy gólt, amit az asszisztens annuláltatott… Szóra sem érdemes, mondhatni, elfért a kihagyott helyzetek között. Így lett 10-3 helyett 1-0, igaz a győzelmet nem kell megmagyarázni, a gólarány miatt van és lehet is hiányérzetünk. Mindent egybe vetve, megérdemelt vendégsiker, gratulálunk a csapatnak.”

Csór – Bodajk 0-1 (0-1)
Csór, vezette: Varga

Csór: Jankovics – Balázsik, Sipos, Cserna, Vári, Kocsis, Kovács, Pusztai, Néma, Právics, Szőlősi. Csere: Katona, Szabó I., Pécsi. Edző: Tóth József
Bodajk: Somogyi B. – Kovács, Falvai, Somogyi Sz., Polczer – Bregócs, Meszlényi – Fenyvesi Á. , Molnár T., Hudák – Pálfi. Csere: Fenyvesi M., Kovács T. D., Tóth Sz. Edző: Kovács Zoltán

Gól: Hudák (31′)
Sárga lap: 2-3