Visszavágott a Pusztaszabolcs az Adonynak!

Kamatostól megfizetett a Pusztaszabolcs ősi riválisának a nyáron elszenvedett fájdalmas kupadöntőbeli vereségért, és súlyos verést mért az Adonyra.

A Pusztaszabolcs és az Adony legutóbb július 23-án mérkőzött meg a jubileumi, XXV. Szabolcs Kupán. Akkor a Pusztaszabolcs fájdalmas vereséget szenvedett, hiszen először nyerhette volna meg saját rendezésű tornáját, ám az ősi rivális Adony elhappolta a trófeát. Pikáns derbire volt kilátás tehát, főként a Pusztaszabolcs színeiben nevelkedő Nagy Ákos és Budai Zoltán számára, akik ezúttal az Adony mezét öltötték magukra.

A visszavágás vágyától fűtött szabolcsiak azonban néhány meleg pillanatot éltek át a találkozó elején, több adonyi lehetőség is kimaradt. A hazaiak aztán szép lassan átvették a kezdeményező szerepét. Az első gólra a 24. percig kellett várni, ekkor a szabolcsi Mágocs zörgette meg a hálót. Néhány perccel később Páhi növelte kettőre a vendéglátó elényét, majd a szünet előtt Mágocs ismét beköszönt, így a félidőre 3-0 volt az állás.

Ezúttal a Pusztaszabolcs nyerte a szomszédvár rangadót - fotó: Adonyi VSK
Ezúttal a Pusztaszabolcs nyerte a szomszédvár rangadót – fotó: Adonyi VSK

Nem mehetett azonban biztosra a Pusztaszabolcs, hiszen a legutóbbi játékhéten az Adony éppen ekkora hátrányból mentett pontot a Vajta ellen. Az adonyi bravúr azonban ezúttal elmaradt. Sőt, a 65. percben Györök góljával már 4-0 volt a hazaiaknak. A hajrában újabb gól nem született, simán nyerte a szomszédvár rangadót a Pusztaszabolcs.

Györökék a harmadik helyről várják a Káloz elleni vasárnapi idegenbeli bajnokit, míg az Adony a hét utolsó napján a Velencét fogadja.

Pusztaszabolcs – Adony 4-0 (3-0)
Pusztaszabolcs, vezette: Vitányi László

Pusztaszabolcs: Semsei – Baka, Sebők, Kovács A., Páhi, Baloni, Lepsényi J. (Laczkó L.), Mágocs N. (Sári), Toldi (Lengyel), László Zs. (Kovács B.). Technikai veető: Rideg Ferenc
Adony: Hamar – Nagy Á., Budai, Schrick, Szántó P., Vukaljovics (Sárközi), Németh T., Csucsai, Varga Z., Erdei (Szabó B.), Nebucz.

Gól: Mágocs (24., 41.), Páhi (32.), Györök (65.)