Váratlan vereséget szenvedett a Mány a Pázmándtól!

Fejér megye, Fejér Megye II

Hadilábon állt a gólszerzéssel a hétvégén az eddig remekül teljesítő Mányi TK. A csapat első számú gólvágója, Pál ugyan betalált a Pázmánd kapujába, ám ez kevésnek bizonyult a pontszerzéshez.

A Mány facebook oldalán az alábbi tudósítás jelent meg:
“Hosszú idő után, újra hazai pályán szenvedett vereséget felnőtt labdarúgó csapatunk. A Pázmánd elleni mérkőzésre – a tabellára pillantva – abszolút esélyesként futott ki a csapat, annak ellenére, hogy mindenki tudja, hogy a mieink erőn felül teljesítettek idáig, és minden meccs számunkra igen is komoly erőpróba.

Így volt ez vasárnap is, hiszen egy teljesen új helyzettel találkoztunk: a vendég csapat, abszolút védekezésre rendezkedett be, foggal-körömmel őrizve a kapuját. Ennek ellenére, az első kósza előreívelésből ők lőtték a mérkőzés első gólját, amelyet a védelmünk megingását kihasználva, bő negyedóra után, követett még egy (0-2). Meddő volt a fölényünk, akadozott a gépezet, sajnos érezhető volt, már az első félidőben, hogy ez nagyon izzadságú lesz…

A 34. percben, egy remek jobboldali támadás után Pál Zolika lőtt nagy gól Lőrincz kapujába, visszahozva csapatunkat a meccsbe. Szünetben alapos fejmosás lehetett, bár a hozzáállással addig sem volt baj, a jó játékhoz, nem az akarat hiányzott.

A félidő után minden ott folytatódott, ahol abbamaradt: a mieink meddő mezőnyfölényben támadtak, a pázmándi védelem jól állta a sarat, és a nagy ritka vendégkontrák veszélyesek voltak. A 49. percben egy ilyen kósza vendég-attackból megkaptuk a harmadik gólt, és ekkor már érezhető volt, hogy “baj lesz”…

Továbbra is nálunk volt a labda, a vendégek már a félpályát sem igen lépték át, erejük fogyóban volt, viszont ezen a délutánon minden pontosság hiányzott “belőlünk”. Vagy Lőrincz kapus védett bravúrosan, vagy a kapu előtt hibáztunk. A 86. percben még a piros is villant: Marcit a kettes asszisztens megsértéséért állította ki Hudra játékvezető. Szegény embert az ág is húzza. De a futball ezért szép!

Végül maradt az 1-3, egy olyan meccsen, ahol valószínűleg reggelig sem rúgtunk volna több gólt. A vendégek mindent megtettek a játék lassításáért, de lelkesen, odaadóan, olykor minden eszközt bevetve védekeztek, és érdemeiket nem csökkenti a mieink gyenge játéka, így győzelmüket megérdemelték, ehhez szívből gratulálunk! Reméljük, a váratlanul gyenge játék nem válik tartóssá, és a hétvégi, Mór II. elleni mérkőzésen a jobbik arcát mutatja majd a csapatunk! Köszönjük, hogy ismét sokan kijöttetek, és reméljük a jövő héten, jobb játékkal tudunk szórakoztatni Benneteket!”

Mány – Pázmánd 1-3 (1-2)
Mány, vezette: Hudra Károly

Mány: Sátori V.- Herczeg L., Mohácsi, Antoni (Apostagi), Oláh A. (Schnobl) – Radovics, Jakab, Budai R. (Farkas R.), Pál Z. – Doma,
Szabó L.
Pázmánd: Lőrincz – Fényes, Végh, Bauer, Csernik – Rózsa, Domak, Kutai, Kerkuska – Farkasfalvi, Jurászik. Vezetőedző: Jurászik Zoltán Elemér

Gól: Pál Z. (34′), illetve: Rózsa (7′), Farkasfalvi (19′, 49′)
Kiállítva: Radovics (86′, Mány)