Válon folytatta remeklését Felcsút csapata

A gyors gólváltás megadta a mérkőzés alaphangját.

A Felcsút tudósítója így írt:

“A 9. fordulóban a bajnokságot 4 vereséggel kezdő, de utolsó 4 mérkőzését megnyerő, tavalyi ezüstérmes Vál csapatának vendégei voltunk.

Remek időben, szép számú közönség előtt már a 4. percben megszereztük a vezetést, Tóth Gábor tekert a rövidbe szabadrúgásból. Nem sokáig örülhettünk azonban, Zágoni remek szóló végén a 9. percben egyenlített. A folytatásban a hazaiak főleg beadások után próbáltak veszélyeztetni, a mieinknél Tóth Gábor volt nagyon aktív. A 20. percben formás vendég akció végén Csikesz László gurított középre, Kovács János átlépett labdája után Marton Henrik óriási bravúrral védte Gajdos Gergő közeli lövését. A 26. percben tizenegyest rúghatott a váli együttes, Farkas János lábát akasztotta össze hátulról a hazaiak centere a labdáért vívott küzdelemben, mindketten elestek, Jakab Zoltán játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Zágoni lövését azonban Lugosi Márk biztos kézzel hárította! 10 perc múlva Kovács János szerezte meg újra a vezetést, félmagas, erőből belőtt szöglete egy vendég védőről pattant a kapuba, 3 minutummal később pedig egy tért ölelő indítással hozta ziccerbe Tóth Gábort, aki egy átvétel után félfordulatból lőtt a hálóba. Félidőben 3-1 ide!

A második játékrészre a hazaiak jöttek ki frissebben és a 48. percben egy szögletet követően szereztek gólt. Örömük és a pontszerzésbe vetett hitük azonban hamar elillant, Kovács János ezúttal Heitler Tamást hozta kihagyhatatlan helyzetbe az 55. percben. Pár perccel később újabb büntetőt rúghattak a hazaiak Molnár Ákos szabálytalansága után, ezúttal Magyar állt a labda mögé, Lugosi Márk azonban ezt is megfogta! A 69. percben Johnny ívelt a kapu elé szabadrúgásból, Farkas János fejesét még védte Marton kapus, a kipattanót azonban már gólra váltotta a felcsúti védő

A folytatásban Gajdos és Halász Tai próbálkozott közelről, a túloldalon Lugosi védett két távoli kísérletet. A kegyelemdöfést Boros Ferenc adta meg, a 83. minutumban ballal lőtt laposan a rövid alsóba egy kontratámadás végén, majd Csikesz Lászlónak adott forintos labdát, házi gólkirályunk azonban célt tévesztett.

Küzdelmes, sportszerű mérkőzésen sikerült nyernünk. Köszönjük a hazai szurkolóknak és vezetőknek a mérkőzés utáni finom vacsorát!

Vasárnap hazai pályán 14:30 órakor a Bicske II csapatát látjuk vendégül, szeretettel várjuk szurkolóinkat!”

Vál – Puskás Akadémia FC III. 2-6 (1-3)
Vál, vezette: Jakab Zoltán

Vál: Marton – Székely, Szoboszlai, Nádpor, Kiss A. – Molnár B., Zágoni L., Mayer (Burián), Horváth Zs., Szarvas, Magyar B.
Puskás Akadémia FC III: Lugosi – Gajdos, Takács K. (Halász Tai), Kovács J., Molnár Á., Tóth G. (Boros F.), Heitler, Farkas J., Kóbor (Lkhagvasuren), Csikesz L., Mérten. Vezetőedző: Szabó Dániel

Gól: Zágoni L. (9.), Székely (48.) illetve: Tóth G. (4., 40.), Kovács J. (38.), Heitler (55.), Farkas J. (69.), Boros F. (83.)

Forrás: Felcsút SE (Facebook)