Vajtán tört meg a Kápolnásnyék rossz sorozata

Fejér megye, Fejér Megye II

Hat nyeretlenül megvívott találkozó után sikerült javítania mérlegén a KVSE csapatának, a Vajta viszont továbbra is nyeretlen hazai környezetben.

A tartalékosan felálló Vajta ifj. Kovács Nándor és Kovács Dániel játékára sem számíthatott a Kápolnásnyék elleni mérkőzésen. A támadóduó a vajtaiak 20 találatának éppen felét szerezte, így érzékeny veszteség érte a hazaiakat. A Kápolnásnyék csapatából is voltak hiányzók szép számmal, Mocsári kapus mellett a mezőnyjátékosok közül nem volt ott Peng, Őri, Molnár, Kuti, Lehoczki és Kiss sem.

Nem kapkodták el a csapatok, a KVSE fél órával a kezdés előtt érkezett, a hazaiak pedig szűk tíz perccel a kezdés előtt kezdtek a bemelegítéshez. A találkozó elején kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, sőt, úgy tűnt, a Vajta tűnt veszélyesebbnek valamelyest. A félidő felénél azonban váratlanul gólt szerzett a Kápolnásnyék: Ribi pattogós lökete a hosszú kapufáról jutott a gólvonalon túlra, 0-1. A vendéglátó hamarosan kiegyenlíthetett volna, Tóth Balázs és Tóth Bence összjátéka után Sinka adott középre a baloldalról, ám Orsós lövését kiszedte a bal alsóból Mészáros. A szünetig két komolyabb lehetősége volt a vajtaiaknak a gólszerzésre, ám sem Rupa veszélyes szöglete, sem Polyák szabadrúgása után nem került a kapuba a labda, így maradt a 0-1. A vendégek kényszerű cserét hajtottak végre egy perccel a pihenő előtt, Czottner helyére Nagy érkezett.

A Vajta a szünetben változtatott, debütált Heidecker, aki Tángli Csabát váltotta. Próbált nagyobb sebességi fokozatra kapcsolni a hazai gárda, mégis egy kontra végén Konczi talált be a 61. percben, így kétgólosra nőtt a nyékiek előnye. Csonka Csaba kettős cserét hajtott végre pár perccel később, Both és Móri lépett pályára a két Tóth helyén. A hazaiak ezen a napon azonban nem tudtak gólt szerezni, a kegyelemdöfést Konczi találata adta meg a 92. percben, 0-3 lett a végeredmény.

A Vajta számára élet-halál mérkőzés következik a Lepsény otthonában vasárnap, minden bizonnyal ez a mérkőzés dönt arról, a két csapat közül melyik telel kieső helyen. A Kápolnásnyék Pusztaszabolcson vendégeskedik szombaton.