Vajta U16: Szeidenléder triplájával győzelem Előszállás otthonában!

Fejér megye

Szeidenléder mesterhármasával hétgólos mérkőzésen, heroikus küzdelemben nyert a Vajta utánpótlás csapata idegenben.

Csonka Csaba a Vajta részéről a következőképp tudósított az előző fordulóbeli mérkőzésről:
“A vendégcsapat nem titkoltan a 3 pontért utazott a házigazda Előszállás otthonába. Azonban az első 20 percben az öltözőben maradtunk és a hazaiak már 2-0 vezettek. A kétgólos hátrány ellenére nem adtuk fel a küzdelmet és a kapujuk elé szegeztük a hazaiakat. Markó Viktor éles lövése és szabadrúgásból elért kapufája jelezte, hogy a gólszerzés nem lehetetlen. Rengeteg helyzetünk adódott, de a szépítő találat még váratott magára egészen a 42. percig, amikor is egy ragyogó emeléssel szépítettünk.

A második félidőben egy sikerre éhes Vajta lépett fel a pályára és magunkhoz ragadtuk az irányítást a fáradni látszó hazai csapat felett. A hazai csapat felett tanúsított nagy nyomás meghozta gyümölcsét és egalizáltuk az eredményt, majd  rövidesen 2-3 megfordítottuk, amire a hazaiaknak még volt válasza. A végső szó a Miénk volt, és 3-4 módosítottuk az eredményt, amely már nem változott.

Szeidenléder mesterhármasának, a jól működő csapategységnek és a hosszú cserepadnak köszönhetően 3 ponttal a zsebünkben távozhattunk a sportszerű Előszállás otthonából. Lélektanilag is hatalmas jelentősége volt ennek a győzelemnek, ugyanis a következő fordulóban kerül megrendezésre az első hivatalos “mini déli El Clasico”.”

Előszállás U16 – Vajta U16 3-4 (2-1)