Tovább menetelt és már dobogós a Ráckeresztúr!

Egészen elképesztő sorozatot produkál a Megye II-es Dél csoport meglepetéscsapata, a Ráckeresztúr. Tavaly még a kiesés elől menekültek a keresztúriak, idén pedig már az élmezőnyben tanyáznak.

A Ráckeresztúr tudósítója így fogalmazott:

“13. fordulóban az MPF-Ráckeresztúr csapata Nagykarácsony együttesét fogadta. A hazaiak két meghatározó játékos nélkül léptek pályára. A házi góllövőlistát vezető Bendák L., és a csapatkapitány, Hartai hiányzott a keretből, rájuk eltiltás miatt nem számíthatott Novák Ferenc vezetőedző.

Mindkét fél óvatosan kezdte a mérkőzést, nem rohanták le az ellenfelek egymást. Labdabirtoklás tekintetében a hazaiak kerekedtek felül. Kisebb helyzetek alakultak ki, de igazán veszélyes szituáció nem került kidolgozásra. Az első gólra a 37. percig kellett várni, amikor is Cseprekál húzott el a szélén, majd adta középre a labdát, ahol védői hibák és némi kavarodás után Cseppen kotorta a játékszert a kapuba, 1-0. Ezzel az eredménnyel vonultak szünetre a csapatok. A félidőben csere nem történt.

A második félidőben egyre jobban a hazaiak akarata érvényesült. Egy nem éppen jól sikerült szöglet elvégzése után a kipattanó labdát Horváth lőtte nagy erővel a hosszú sarokba, és az a kapufa segítségével vágódott a hálóba, 2-0. A 76. percben állt be a végeredmény, Lósits kirugásánál hibázott az egyik vendég védő, Czakó tört kapura és pöckölte el a kapus mellett a labdát, 3-0.

Egy sportszerű, lapok nélküli meccsen tartotta otthon a három pontot Ráckeresztúr csapata. Immáron 12 forduló óta nem találtak legyőzőre, utoljára augusztus 13-án, a nyitófordulóban kapott ki a csapat a 100%-os Kisláng otthonában. A mostani győzelemnek is köszönhetően előre léptek a dobogó harmadik fokára.

Hétvégén annak az Adonynak az otthonába látogat az MPF-Ráckeresztúr, amely az edzőváltás óta két győzelmet könyvelhetett el.”