A Seregélyes 10 emberrel verte a Nagykarácsonyt!

Elképesztő hőstettet hajtott végre a Seregélyes a hétvégén: 82 percet emberhátrányban futballoztak Zsilovicsék, mégis otthon tartották a három pontot, megtörve negatív sorozatukat.

A Seregélyes tudósítója így fogalmazott:
“Pörgősen kezdődött a mérkőzés. Egyből nyomás alá helyeztük a vendég csapatot ám hamar jött a hidegzuhany! Závotka Ervin kapusunk kivetődött a labdára és a vendégek támadója oda lépet neki, majd meggondolatlanul megütötte a lábát és erre Nagy Károly játékvezető, aki alapból szívesen rántja elő a piros lapot, adott is neki egyet és sárgát a vendég támadónak…

Druzsin Marci állt be a kapuba a mezőnyből. Talán az ellenfél el is hitte, hogy övék a meccs az emberhátrányunknak köszönhetően. De szerencsére nem jól érezték. Először 16. percben Szurovcsják Lacinak passzolt egy szépet Zsilovics Dávid és Laci ezt gyengébb lábával, jobbal körülbelül 14 méterről bevágta a léc alá. Majd hamar elhúztunk 2 góllal, mivel Zsilovics Dávid asszisztja után be is betalált, körülbelül 21 méterről egy szép, okos szabadrúgással.

Ennyi is volt a félidő. Komolyabb helyzete se volt szerencsére a vendégeknek, mert védőink jól állták a sarat.

A második játékrészre kicsit ránk jöttek a vendégek, mert kezdtünk fáradni, és be is kaptunk egy gólt a 71. percben egy nagy helyzetünk után. Nekiálltunk frissíteni a csapatunkat, és sikerült is újból kétgólosra növelni a különbséget, mert nagy nehezen, de Szurocsják L. újra begyötörte a kapujukba a labdát, 3-1. Pár perc volt vissza, mikor a vendégek ismét találtak egy gólt, a 87. minutumban Rabijász révén, aki így duplázni tudott. Nagy nehezen sikerült kihúznunk a maradék időt, így megmaradt végeredménynek a 3-2. Nagy küzdés, izgalmas meccs 10 a 11 ember ellen szinte végig… Szép teljesítmény 3 vereség után!”

Seregélyes – Nagykarácsony 3-2 (2-0)
Seregélyes, vezette: Nagy Károly

Seregélyes: Závotka – Miklós, Druzsin, Rácz G., Nagy B. – Puszta, Szurovcsják L. (Kovács N.), Ihász Cs. ((Dezső), Németh L. (Benczik A.) – Benczik Cs. (Rapai), Zsilovics (Princz).
Nagykarácsony: Farkas P. – Jámbor (Wadolowski), Jeney Komáromi, Felföldi – Mohácsi, Brogyányi M. (Szabó M.), Nyúl, Simon Zs. – Rabijász, Nyári. Vezetőedző: Mergl István

Gól: Szurovcsják L. (16., 85.), Zsilovics (23.), illetve Rabijász (71., 87.)
Kiállítva: Závotka (8′)