A Sárszentágota megálljt parancsolt a Főnixnek!

Véget vetett a Sárszentágota a Főnix hibátlan menetelésének. Bár egy ideig úgy tűnt, a fehérváriak ismét simán nyernek majd, az ágotaiak lelkes játéka kifizetődött, és megtörték a jeget.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:
“A Sárszentágotának járt a zsíros kenyér a meccs után, még a Főnix játékosainál elúszott a zsíros prémium, hogy kapott gól nélkül hozzák le ezt a megye 3-as csoportot, avagy kis vereséggel, de hatalmas győzelemmel zárta a vasárnapot az “Ágotai csodacsapat!”

Rengeteg szurkoló érkezett a mérkőzésre. Kondérban rotyogó gulyás illat járta át a pályát és a falu apraja-nagyja, öregei kint szorítottak a hazai csapatnak, hogy tisztességgel helytálljanak, de a pályán olyan történt, amire senki sem számított!

Egy nagyon magabiztos hazai csapat lépett a pályára, elszántság volt mindenkinek a szemében és komolyan vette a sárszentágotai csapat a már-már az esélytelenséggel egyenlő ellenféllel való találkozót. A Főnix jól be is kezdett, a 8. percben egy szöglet után lemaradtunk a hosszú oldalon érkező Fésűről, és szépen a hálóba bólintott! 0-1 oda, a gól után ahogy ez lenni szokott mostanában Ágotán, felkeltették az alvó oroszlánt!

Nagyon összeszedetten, fegyelmezetten és határozottan játszott a hazai csapat. Küzdött, harapott és hiába a vendégek labdabirtoklási fölénye, meddő akciókat vezettek. Egészen a 28. percig, mikor újabb gólt kaptunk: egy gyönyörű támadás után az alapvonalról visszapasszolt labdát rúgott Király a kapuba! 0-2 a Főnixnek, eddig papírforma szerint alakult a mérkőzés. A teljes félidőben le a kalappal az ágotai játékosok és szurkolók előtt, mindenki azért szorított, hogy MI rúgjuk meg azt a gólt, az egyetlent, ami elég lenne a csodához, de sajnos véget ért a játékrész, így szünetre vonultak a csapatok.

A második félidőben a hazai csapat támadóbb szellemben jött ki, és ennek meg is lett az eredménye, mert a kitámadó Ágotán átgázolt egy kontrából a Főnix, és az alapvonalról visszapasszolt labdát Bognár vágta a kapuba, ezzel 0-3-ra módosítva az állást. De a hazaiak nem adták fel, és mindent egy lapra feltéve egy letámadásból hátrapasszolt labda az utolsó védő lába alatt elcsúszott, és Virág L. csapott le rá, aki félelmetes sebességével elhúzott a kapuig, eltolta a kapus mellett is, aki elhúzta a lábát a középpályásnak, így azonnal szólt a síp és a bíró a büntető pontra mutatott. A labda mögé a gólvágónk, Kovács K. állt, aki magabiztosan lőtte a kapuba a labdát, 1-3-ra módosítva az állást!

Megtört a jég! A gól után az egész csapat együtt ünnepelt a szurkolókkal, akik most nagyon szép számban kint voltak a meccsen. Ez egy óriási gól volt, amit nem csak Kovács lőtt, hanem a csapat, a szurkolók a vezetők és nem kis túlzással az egész megye 3-as csoport rámolta be nekik a büntetőt!

Ezek után elindult a Főnix, sorban jöttek a támadások, de nem tudták akkora nyomás alá helyezni minket, mint ahogy tervezték. A védelmünk parádésan, 200%-on teljesített, de az utolsó emberünk az ágotai hálóőr is parádézott, és nem kis bravúrokkal tartotta meccsben a csapatot. A 78. percben aztán amire senki nem számított, gyönyörűen tartottuk meg a középpályán a labdát egyérintős játékkal. Kálmán-Matányi-Knapp-Ludányi-Grega volt a labda útja, aztán Grega nagyon szépen tálalt Kovács elé, aki cirkuszba illő módon bohócot csinált 4 Főnix játékosból, akiket befűzött, elfektetett és visszalőtte a rövidbe a labdát a kapusnak esélyt nem adva ezzel. Így újra nyílt lett a találkozó, 2-3, és már csak 12 perc volt vissza a mérkőzésből!

Vérszemet kapott Sárszentágota, és előbb Gregának volt egy 100%-os ziccere kapussal szemben, de belelőtte a portásba a labdát, ami a védők elé pattant vissza. Rá pár percre pedig Kovács K. vette észre hogy a vendégek kapusa kint áll a kapujából, de nem sikerült az emelése!

A Végeredmény 2-3 és Ágota győzött!!! Persze papíron 3-2-es vereséget szenvedtünk, de hatalmas bravúrt és parádés játékot mutatott be a csapat és nem félve léptek pályára, nem vette el a kedvüket a bekapott gól, hanem mentek előre!

Golenya pazarul védett, de mindenki egy csapatként tette a dolgát, mindenki tudásának felül teljesített, amint feljebb említettem. 200%-on. Közel volt, nagyon közel volt az X, de ha az utolsó perc ziccereit nézzük akár a fordítás is, de ez így is hatalmas eredmény! Levonulás közben a 150-200 hazai szurkoló falat alkotva vastaps kíséretében hosszasan skandálta a “szép volt fiúk!” rigmust! A vendégcsapat játékosain csalódottság ült ki az arcokra, nem hitték el, ami történt, és azt sem, hogy ezzel mit veszítettek. Igaz, a 3 pont a zsebben, de ezek után más nem mellé, pedig már csak pár meccset kellett volna lehozniuk kapott gól nélkül!

Más a csoportban szereplő csapatok játékosai gratuláltak és ismerték el a teljesítményünket, és köszönték meg, hogy a nevükben is megbüntettük őket, és megmutattuk, hogy nem létezik lehetetlen! SZÉP VOLT FIÚK, HAJRÁ SÁRSZENTÁGOTA!”