Rangadónak indult, végül kiütéssel nyert az Aba

Fejér megye, Fejér Megye II

Továbbra is százszázalékos tavasszal az Aba-Sárvíz csapata. A megye kettes Agárdi Termál csoport listavezetője ezúttal a Szabadegyházát hagyta helyben.

A kezdeti tapogatózás után a 20. percben tört meg a gólcsend. Tóth Róbertnek teremtettek lehetőséget a hazai támadók, aki kilépett, és húsz méterről bal lábbal a jobb alsó sarokba lőtt. Az első játékrész során ez az egyetlen találat született, 1-0-ás állással vonulhattak szünetre a csapatok.

A második félidőben az 53. percben Varga Ferenc 18 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokba vágódott, 2-0. Öt perccel később egy formás hazai támadás végén Glócz Zoltán pontosan tálalt középre, Madácsi Máté pedig a bal alsó sarokba továbbította a labdát, 3-0. A 67. percben Madácsi Máté bal oldali pontrúgását Tóth Róbert közelről juttatta a vendég kapuba, 4-0. A 70. percben Vida Tamás remek cselekkel futott el a bal szélen, majd az alapvonaltól kihagyhatatlannak tűnő helyzetbe hozta Tóth Pétert, aki a kapu torkából fölé lőtt. A 73. percben Madácsi Máté sarokra tartó szabadrúgását még védeni tudta Zámbó József, a kipattanót Tóth Róbert váltotta gólra, 5-0.ű

Mivel a Baracs is győzni tudott, az Aba-Sárvíz továbbra is kétpontos előnnyel vezet. A következő fordulóban a listavezető Rácalmásra látogat, a Szabadegyháza, mely két pozíciót rontott vereségének betudhatóan, a Besnyőt fogadja.

A mérkőzésről tudósított: Bor Péter

Aba-Sárvíz FC – Szabadegyháza 5-0 (1-0)
Aba, 100 néző. Vezette: Hajdu Balázs (Makk Péter, Szatmári István)

Aba-Sárvíz FC: Szabó Norbert – Nyitrai Dániel, Fauszt Zoltán (Esze Attila), Tóth Richárd, Esze Tibor – Varga Ferenc, Tóth Róbert, Lakk Péter – Glócz Zoltán, Gyuricza Kornél (Balogh Tamás), Madácsi Máté (Simon Máté). Vezetőedző: Bor József Dezső

Szabadegyháza: Zámbó József – Kosaras Szabolcs, Billig János, Vida Tamás, Csupor Norbert – Mányoki Zoltán (Berényi László), Vizi Dániel (László József), Rapai Gábor (Horváth Tamás), Kiss Péter (Pálesz Martin László), Hushegyi Csaba – Tóth Péter.

Gól: Tóth R. (20′, 67′ 73′), Varga F. (53′), Madácsi (58′).
Sárga lap: 2-2