Pátkáról rabolt pontokat a Polgárdi

A hajráig izgalmasan alakult a Pátka és a Polgárdi ütközete, ám a végén kitámadó hazaiak végül nagy pofonba szaladtak. A vendégek közül ketten is dupláztak.

Polányi János a Pátka részéről így tudósított:
“Az első percben vezetést szerezhetett volna a Pátka, de Takács Viktor lövését bravúrral védte Sári Márk. Majd tíz perc elteltével már két góllal vezettek a vendégek. Előbb Magda Máté megpattanó lövése talált utat a kapuba, ezután, pedig a hazai kapus tétlenkedett a felszabadítással, így Kosztolányi Bence duplázta meg közelről az előnyt, 0-2.

Az 58. percben Farkas Gábor tizenegyesből szépített, 1-2. Ettől a Pátka játéka jelentősen feljavult, ám a kitámadó hazai csapat védekezése szellőssé vált. A 80. percben egy vendég kontra végén Magda végleg eldöntötte a meccset, 1-3. A harmadik kapott gól a kedvét is elvette a pátkaiaknak a focitól, így közelről nézték végig hogy a Polgárdi két további találat formájában ?megforgatja a kést? a hazai szívekben. Előbb Farkas Dániel, majd Kosztolányi szerzett közelről gólt, 1-5. Az akaratban ellenfele fölé kerekedő Polgárdi megérdemelten győzött.”

Pátka – Polgárdi 1-5 (0-2)
Pátka, 100 néző. Vezette: Szűcs László

Pátka: Csikesz P. – Rózsás, Szakács (Varga D.), Rothauszki (Csikesz L.), Krell – Orosz (Sinka, Szilády), Nagy F., Farkas G., Rózsa – Füri, Takács V. Vezetőedző: Takács Viktor.
Polgárdi: Sári – Egerszegi (Keserű), Holka (Csizmadia D.), Csrepka Márton, Szabó B. – Borbás, Csizmadia G., Bencze (Borostyán), Farkas D. (Schultz) – Magda (Spánitz A.), Kosztolányi. Szakmai igazgató: Kinizsi Gábor

Gól: Farkas G. (58′), illetve: Magda (7′, 81′), Kosztolányi (12′, 89′), Farkas D. (84′)