A Pátka története első pontját szerezte a Megye I-ben!

Második hazai mérkőzésén történelmi tettet hajtott végre a Pátka labdarúgó csapata. A jó erőkből álló Gárdony ellen sikerült meglepetést okoznia a hazaiaknak, és megszerezni az első bajnoki egységet.

A Pátka részéről Polányi János így tudósított:
“A 3. fordulóban a Pátka ismét megpróbálta begyűjteni története első pontját, vagy pontjait a megye legfelsőbb osztályában, és azt, hogy a szándékai komolyak, már az első percben egy kimaradt ziccerrel jelezte. A 12. percben Pleszkán távoli bombája csattant a felső lécen, majd Csikesz P. tolt egy közeli vendéglövést a kapufára.
A 25. percben Kővári előzte meg a védőjét egy beadást követően és bólintott a rövid sarokba, 1-0.

patkagardony1160830

A második félidő 15. percében egyenlített a Gárdony az előrehúzódó Hanák Attila révén. Igazságos döntetlen született egy minden tekintetben kiegyenlített mérkőzésen.

Jók: Krell, Kővári, illetve Sowunmi, Hanák.”