Nyolc gólt hozott a Mány pályaavató mérkőzése!

Fejér megye, Fejér Megye II

Hosszú idő után ismét Mányon rendezte hazai mérkőzését a Mányi TK. Óriási rangadóra számíthattak a szép számban kilátogató nézők, hiszen az ellenvél a nagy rivális Bakonycsernye volt.

A Mányi TK tudósítója így fogalmazott:
“Újra hazai pályán pattogott a labda, hiszen a Mány-Bakonycsernye meccsel megkezdődött csapatunk hazai szezonja is. Remek, szépszámú közönség, felfokozott hangulat, kiváló öltöző-épület, viszont nehéz, rossz talajú pálya fogadta a csapatokat, akik mindent megtettek azért, hogy a kilátogató szurkolók jól szórakozzanak.

Ernő kezdés utáni, szép fejes-gólja (1-0) megadta az alapot, amelyet Tomi beadásából Gergő fejese tovább fokozott (2-0). Egyből jött viszont a válasz, a Csernye, Fodor K. jól eltalált lövésével gyorsan szépített (2-1). Támadtak a vendégek, volt helyzet bőven, mezőnyfölényük a félidő végére érett góllá: Géringer spori, kissé könnyű szívvel adott meg egy büntetőt a vendégeknek, amelyet Ódor vágott a kapunkba (2-2).

Szünet után, gyorsan döntésre akarták vinni a Bányászok a meccset, előbb Fojtyik szerzett gólt (2-3); majd Varga Aurél használta ki a védelmünk hibáit (2-4). Fordulópontja volt ez is a mérkőzésnek, hiszen ezen a ponton eldőlhetett volna a találkozó, szerencsére a mieink nem így gondolták. Erőtartalékokat mozgósítva, mindent egy lapra téve támadtunk, jöttek ugyanakkor a veszélyes csernyei kontrák, és mégis mányi gól következett: egy támadáson belül három tizenegyes is befújható lett volna, végül hosszas hezitálás után, csak megkaptuk: a büntetőt Pál Zolika vágta a bal sarokba (3-4).

Változatos fél órára volt kilátás, de érezhető volt, hogy ha már így is alakult, legalább egy pontot meg lehet még menteni. Végül a 78. percben, többszöri próbálkozás után, egy támadásunkból, Fojtyik lábáról pattant Lukács kapujába a labda, (4-4). A hátralévő tíz percben, Zoli remek szabadrúgása, Marci ordító helyzete, két kapu előtt elszálló, veszélyes beívelés, valamint az utolsó pillanatba kapott, izzasztó, és bosszantó csernyei szabadrúgás borzolta a kedélyeket.

Végül két, nagyon harcosan játszó csapat összecsapásán, összességében igazságos eredmény született. Rengeteg fordulópontja volt a találkozónak, hiszen 2-0-nál mi, 2-4-nél a vendégek biztosíthatták volna be győzelmüket, 4-4-nél újra a mányiak örülhettek volna a sikernek.. Maradt itt is, ott is az 1 bajnoki pont, amelyet meg kell becsülni, hiszen egy remek, küzdős, erős csapat ellen szereztünk meg.

A játékvezetést, másnap már nem kell minősítenünk, egy biztos, egy ilyen, már előre tudhatóan, felfokozott hangulatú, parázs mérkőzés, talán erélyesebb, szigorúbb sípot kívánt volna…

Köszönjük szurkolóinknak a jelenlétet, a szeretetet és a szurkolást, jó érzés volt végre itthon (otthon) lenni!”

Mány – Bakonycsernye 4-4 (2-2)
Mány, 220 néző, vezette: Géringer Zoltán

Mány: Sátori V.- Herczeg L., Mohácsi, Antoni, Schnobl – Radovics, Jakab, Doma, Szabó L. – Pál Z., Oláh A., (Budai).
Bakonycsernye: Lukács – Fojtyik, Schneider, Ódor, Mészáros B. (Kovács D.) – Strommer, Varga J., Kadlecsik, Varga A. – Csapcsár (Guitprecht), Fodor K. (Molnár Á.).

Gól: Doma (1′), Mohácsi (13′), Pál Z. (57′), Fojtyik (78′, öngól) illetve: Fodor K. (15′),  Ódor (42′), Fojtyik (46′), Varga A. (55′)