Parádés játékkal verte a Sárszentágota a Jenőt!

Bár az első játékrészben az ágotaiak nem tudták feltörni a jenői reteszt, a folytatásban felülkerekedtek a labdát többet birtokló hazaiak vendégükön. Knapp ritka nagy gólt lőtt.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:
“A mérkőzést sokkal jobban kezdte és tartotta kézben a hazai csapat. Az első pár percet leszámítva amíg ment az adok kapok középen 90%-ban a Sárszentágotai srácok bűvölték a labdát, remek támadásépítések bal szélen, középen és jobb szélen is. A vendégeknek ez nem esett jól, hogy csak másodpercekig tudták a labdát birtokolni és amint kapu felé fordultak már nem volt előttük a labda. Többször fegyelmezetlenül már-már komikusan egymással veszekedtek a pályán egy-egy rossz megmozdulás után, így sajnos még azt a kicsi kedvet is elvették egymástól, ami addig volt.

Kálmán Gyula, a hazaiak egyik beállósa rengeteget küzdött és sikeresen állította meg a jenői támadásépítéseket. Még a szokásos hátsó trió helyett egy szokatlan, de ugyanolyan hatékony védő hármas is remekül muzsikált, a bal szélen Jádi, középen Schneider a jobb oldalon pedig Matányi úrral karöltve szűrték rendre a néha arra igyekvő támadók elől a labdát. Higgadt labdafelhozatalok olykor csínybe hátrapasszolt labdák és férfias küzdelmek zajlottak a mezőnyben.

A 15. perc körül a pálya teljesen felbillent és egy kapuzás alakult ki a vendég kapu előtt. Kovács K. ziccert rontott, Reichardt durrantott 25-ről a kapu mellé, majd egy szögletbeadást követően Kálmán fejelt a kapu fölé, de az még csak a kezdet volt. Matányi adott egy 50 méteres (majdnem csak) keresztlabdát a védők mögé, ami milliméterre pontosan Grega lábára hullott, de a hazai támadó mellé pöccintette a lasztit 15 méterről. Rá 2 percre Kovács K. húzogatott a bal szélen, majd a jobb szélről üresen befutó Reichardtnak emelte át okosan a labdát, aki kapásból szétlőtte a kapu mögötti hálótartó vasat. Maradt a 0:0, percről percre dolgoztuk ki 100%-os ziccereinket, de az első 45 perc a félelmetesen fölényes labdabirtokláson kívül nem hozott eredményt Sárszentágotának.

A második játékrészre kicsit magához tért a vendég csapat és kb 70-30%-ra csökkentették a labdabirtoklási arányt. Kezdtek éledezni, megérezték azt, hogy ma az Ágotának nem fog beakadni a bogyó a kapujukba, történjen bármi. Na de a védelem tökéletesen működött ezen a mérkőzésen (is) a hazai brigádnál és kevés levegőt hagytak a jenői csatároknak. Közben a szünetben Golenya, az ágotai hálóőr ment le, mivel sérülésből épült fel egy félidőt vállalt, így hát Szabónak kellett bizonyítani a rátermettségét a kapuban.

Időközben a középpályán alakultak ki harcok és inkább test-test elleni csaták, amik színesítették a mérkőzést. Egészen a 64. percig, mikor Knapp adott külsővel hanyag mozdulattal remek labdát Kovácsnak, aki megelőzve védőjét 16 méterről kapásból kegyetlen erővel varrta be a léc alá, a kapusnak esélyt sem adva ezzel, így máris 1:0-ra mentek a hazaiak. 4 perccel később Knapp és Reichardt táncoltatta meg a jenői védőket a jobb szélen, aminek az lett a vége, hogy Reichardtra egy szép csel után rácsúszták, de a labda már tovább került Kovácshoz, akit megpróbáltak lerántani a büntetőterületen belül, de a spori mindkét esetnél tovább engedte a játékot, remekül alkalmazva ismét az előnyt. Kovács még így is tovább passzolta Gregának, aki vissza neki, majd ismét Kovács passzolt és Grega bombázta be 8 méterről a kapuba, 2:0. Utána Gerák megkapta a becsúszásért járó sárgáját, szerencsére komolyabb sérülés nem történt, sportszerűen bocsánatot kért a sértettől.

A magabiztos hazai vezetés után kinyílt Jenő csapata, és ezzel még látványosabbá tette a mérkőzést, mivel itt is, ott is akadtak helyzetek, látványos megoldások és szép összjátékok mindkét fél részéről. Frissítettek a hazaiak a középpályán, még a gólok előtt Grigoliát és Bognár is parádésan szállt be középre és nem nagyon tudták tartani őket, varázsoltak a srácok. A 80. perc környékén Reichardt adott pazar labdát a csereként pályára lépő Fövenyinek, aki csukott szemmel besétálhatott volna a kapuig vele, de ez esetben a bomba gól verziót választotta, ami most elmaradt, mert 10 méterről a kapufa fölé durrantotta a játékszert, legközelebb bemegy!

Az Ágota nem állt meg, mentek tovább előre a fiúk. Még a 85. percben egy parádés Knapp-gólt láthattak a szurkolók és a játékosok is csak kővé dermedve nézték a labda útját, na meg megye 3-ban valljuk be, ritka egy ilyen pazar 24 méterről való tekerés ami kiszedi a pókot a sarokból, ezzel beállítva a végeredményt, 3:0.

Az utolsó pár percre még maradt egy kis színesítés. Bognár az ágotai térfélen fektetett el 2 embert egy csellel és a tőle megszokott finom húzogatásokkal kergette őrületbe középpályásokat, majd Fövenyi robbant ki a védők közül abban a hitben,hogy kapja a labdát, de Reichardtnak beletört a bicskája egy “flikk-flakk” mozdulattal szerette volna továbbítani a lasztit, de “leesett a lánc” és 2 ütemmel később adta a bogyót, mire már Fövenyi lesre futott. Ennyi jár a közönségnek is!

Összefoglalva tömören, magabiztos szép játékkal hoztuk a mérkőzést fölényes labdabirtoklással és a higgadt labdajáratásokkal együtt. Gratulálunk az egész csapatnak és köszönjük a szurkolóinknak a biztatást!”

Sárszentágota – Jenő 3-0 (0-0)
Sárszentágota, vezette: Molnár T.

Sárszentágota: Golenya (Szabó V. 46.) – Knapp, Barabás, Kálmán (Bognár 55.), Schneider, Kovács K., Grega (Fövényi 78.), Matányi, Jádi, Reichardt, Ludányi (Grigoliát 56.).
Jenő: Németh T. – Nyári (Rávai 68.), Lukács, Sándorfi, Zsolnai, Halász, Nagy J. (Szittya 26.), Kormány, Bácsi (Gerák 46.), Németh F., Szabó Sz.

Gól: Kovács K. (64.), Grega (68.), Knapp (85.)