Parádés győzelmet aratott a Vajta Alapon! OLAJFESTMÉNY!

A Vajta visszavágott az őszi vereségért, és gólgazdag mérkőzésen verte az Alap együttesét idegenben. A paprikás hangulatú mérkőzésen hatszor zördült a háló.

Óriási rangadóra volt kilátás Alapon, ahová a Horfer Serleg csoport bajnoki címének legfőbb várományosává előlépő Vajta látogatott. A helyiek már megtréfálták tavasszal a listavezető Mezőszilast, így komoly izgalmakra volt kilátás. Szép számban érkeztek szurkolók, sokan érkeztek Vajtáról is. A találkozó, rangosságát jelzi, hogy a Szövetség azt a Hajdu Balázst delegálta játékvezetőként, aki a megelőző játékhéten még a Mór-Ercsi Megye I-es derbit fújta.

Verőfényes napsütésben kezdődött az Alap - Vajta rangadó
Verőfényes napsütésben kezdődött az Alap – Vajta rangadó

A találkozó elején a Vajta lépett fel támadóbb szellemben, melynek korán meg lett az eredménye. Egy jobboldali akció végén a tizenhatos sarkára visszagurított labdát Kovács D. tekerte középre, ami Sinkához került. A támadó tolt egyet az ötösön belül a labdán, hogy még tisztább helyzetbe kerüljön, majd higgadtan értékesítette ziccerét, 0-1. Nem sokkal később kettőre növelhette volna előnyét a Vajta, ám Kovács N. beadása után hiába került óriási helyzetbe Kovács D., nem tudta gólra váltani a lehetőséget.

Az Alapnak egy-két kósza támadáson kívül nem igen akadt helyzete, de egy néző a megemlítette, hiába játszanak jobban a vendégek, ő érzi, hogy az Alap szerzi a következő gólt. Meglepetésre így is történt. Fél órányi játékot követően egy felívelt labdát nem rúgtak el időben a vajtai védők, végül csak szabálytalanul tudták megakadályozni, hogy lövőhelyzet alakuljon ki. A kaputól mintegy 17 méterre elvégzett szabadrúgást Imrik tekerte a kapu jobb felső sarkába, 1-1. Úgy tűnt, ezzel az eredménnyel vonulhatnak szünetre a csapatok, ám a félidő végén a remekül játszó Sinka került helyzetbe, önzetlenül ifj. Kovács N. elé tálalt, a labda mögül érkező csatár közvetlen közelről az üres kapuba pofozta a labdát, 1-2. A hazaiak hevesen lest reklamáltak, a kedélyeket a sárga lap felvillanása csitította.

Joháczi, a Vajta háláőre akcióban

A szünet után gyorsan eldőlt a három pont sorsa. Sinka indult meg a bal oldalon, keresztbe vezette a labdát egészen a tizenhatos jobb oldaláig, ott pedig nemes egyszerűséggel felvágta az Alap védője. A jogos büntetőt Polyák végezte el, aki a kapu jobb oldalába küldte a bőrt, 1-3. Gólra gólt rúgott a Vajta: egy jobboldali akció végén Kovács D. lőtt kapura, a kipattanót Sinka lőtte az üresen tátongó jobb alsóba, 1-4. Az ötödik vajtai gólt két csere hozta össze. Tóth B. indította a bal oldalról a remek ütemben kilépő id. Kovács Nándort, aki egy átvétel után nem sokat teketóriázott, öt perccel pályára lépése után fel is iratkozott a gólszerzők listájára.

A háta lévő időben még volt néhány leheség, a Vajta akár még növelhette is volna előnyét, ám az állás már nem változott. Az utolsó percekben már inkább az indulatoké volt a főszerep, de végül piros lap nélkül véget ért a találkozó.

Egy tehetséges ismeretlen művész olajfestményen örökítette meg az Alap-Vajta mérkőzés egy pillanatképét

A hétvégén a Megye III-as Horfer Serleg csoportban “bajnoki döntőt” rendeznek. A 18 mérkőzést lejátszott, első helyen álló 39 pontos Mezőszilas a 17 mérkőzést letudó, 37 ponttal rendelkező második helyezett Vajta otthonába utazik. Vajtai győzelem esetén azonnal helycsere történhet, és Polyákék már a Nagyvenyim elleni diadal esetén bajnoki címet ünnepelhetnek. Ha döntetlen lesz a rangadó kimenetele, a Vajtának le kell győznie a Nagyvenyimet és a Perkátát is a biztos elsőséghez. Ha a Mezőszilasnak sikerül mindhárom pontot elrabolnia Vajtáról, akkor a szilasiak kezébe kerül saját sorsuk.

Alap – Vajta 1-5 (1-2)
Alap, vezette: Hajdu Balázs (Obuch Zoltán, Török Bence)

Alap: Szalai – Bölcskei (Kacz 10.), Kisari (Morvai 83.), Major, Molnár T., Imre Cs., Takács L. (Lakatos 64.), Kaszás (Toldi 75.), Fenekes, Bauer, Kaszás M.
Vajta: Joháczi – Rupa, Polyák, Szalai – Kovács M. (Móri 78.), Osós, Tángli G., Sinka (Főfai 78.) – Csányi (Handa 83.) – Kovács D. (id. Kovács N. 61.), ifj. Kovács N. (Tóth B. 63.)

Gól: Imre Cs. (31.) illetve: Sinka (4., 56.), ifj. Kovács N. (43.), id. Kovács N. (66.)
Sárga lap: 3-3