Paprikás véghajrát hozott az Ercsi és a Polgárdi viadala!

Az Ercsi és a Polgárdi alaposan feltüzelte magát a szezonnyitóra!  Az utolsó nyolc percben egy gólt, egy elhibázott büntetőt és két kiállítást is láthatott a publikum.

Az Ercsi tudósítója így fogalmazott:

“Nagyon sok hibával játszott mindkét csapat, és az sem segített sokat, hogy nagyon erős szél fújt. A mérkőzés elején az Ercsinél volt többet a labda, próbáltak helyzeteket kialakítani, de rengeteg hiba volt a hazaiak játékában. Eközben a Polgárdinak egyetlen egy helyzete volt, amit elrúgtak a kapu előtt, ezt leszámítva teljesen veszélytelenek voltak a vendégek. Bő fél óra elteltével a 33. percben a sokadik próbálkozás után megszerezte a vezetést az Ercsi! Gróf indította tanári módon Ivacsot, aki ezt a helyzetet nem hibázta el, ezzel lett 1-0 a Kinizsinek.

A második félidőben is a vendéglátó volt fölényben, a Polgárdi az első 45 perchez hasonlóan alárendelt szerepet játszott. Az 57.percben megszerezte a második gólt az Ercsi. A baloldalról érkezett egy remek beadás, amit Kovács gyönyörűen fejelt a kapu jobb oldalába, ezzel 2-0-ra módosult az állás. Ezt követően próbálkozott mindkét csapat, de semmi érdemleges nem történt.

Az utolsó nyolc percre azonban felpörögtek az események. A 84. percben Hoffman szabálytalankodott, amiért szabadrúgást kapott a Polgárdi, amit Cseh Ádám értékesített. Teljesen váratlanul, mondhatni a semmiből jött ez gól. A 88. percben Kosztolányi szabálytalankodott Szalánczival szemben, amiért sárga lapot kapott és mivel ez neki a második volt, Domak játékvezető kiállította az egész meccsen megállás nélkül reklamáló játékost. Kosztolányi a levonulás közben durva fenyegető hangnemben beszélt a játékvezetővel, amiért hosszú eltiltást kaphat. A 90. percben újabb dráma következett: jogos tizenegyeshez jutott az Ercsi, amit Ivacs kihagyott! A büntető ellen hevesen reklamáló Csrepka Mátét Domak játékvezető kiállította. A 92. percben a Polgárdi játékos-edzője kapott még egy sárgát a folyamatos reklamálásért.

Összességében – ha nem is a legjobb játékkal – de megérdemelt győzelmet aratott az Ercsi.”

Ercsi – Polgárdi 2-1 (1-0)
Ercsi, vezette: Domak Ádám

Gól: Ivacs (33.), Kovács P. (57.) illetve: Cseh (84.)
Kiállítva: Kosztolányi (88., Polgárdi), Csrepka (90., Polgárdi)