Ötször zördült a háló Velencén, Pál bevette a Mór kapuját!

A Velence és a Mór az elmúlt években számos izgalmas rangadót játszott egymással. Az első játékrészben Pál góljával egyenlített a Velence, így a második félidőre nyitott maradt a mérkőzés.

A Mór facebook oldalán a következő tudósítás olvasható:
“Ha egy évvel ezelőtt utaztunk volna Velencére akkor egy mondhatni egy igazi rangadó várt volna csapatunkra, azonban most más volt a helyzet. Ez sajnos a nézőszámban is meglátszott, igaz a szemerkélő eső sem segített abban, hogy minél többen látogassanak ki a tópartra.

Velence - Mór
Velence – Mór

Már a találkozó elején magunkhoz ragadtuk az irányítást, több helyzetet is kidolgoztunk, ám a kapuba nem sikerült betalálni. A félidő vége felé azonban rezdült a háló, de sajnos nem csak a hazaiaké. Előbb egy kipattanót kotort be Osgyán közelről, 0:1, majd Pált hagytuk érthetetlenül üresen, aki köszönte szépen be is csúsztatta a labdát a kapunkba, 1:1.

A szünet után hamar újra nálunk volt az előny Bánfalvi indítását nézte el egy vendég védő, Osgyán nem is hibázta el a lövést, szépen lőtte ki a hosszú sarkot, 1:2! Egyre jobban kezdett kidomborodni a két csapat közötti fizikális különbség, többször is a szerencse, vagy a hazai kapus bravúrja kelett, hogy ne növeljük előnyünket. Fél óra volt vissza a meccsből amikor is Tar nem először került a védők mögé, centerezésébe beleért egy narancs mezes hazai, így már is 1:3 ide! Telt múlt az idő a pálya talaja egyre inkább alkalmatlan volt a folyamatos játékra, sok-sok bosszantó hiba akadt mindkét oldalon ez miatt. 5 perccel a vége előtt Osgyán lőhetett volna mesterhármast, kapáslövése azonban kijött a kapufáról, de szerencsére D’urso jókor volt jó helyen, az üres kapuba helyezett, 1:4. A végén még a hosszú idő után ismét a kapuban álló Kiss Máté védett egy ziccert, így mondhatni ismét simán hoztuk a kötelezőt.

A héten hazai pályán fogadjuk a Tordas csapatát, akik igazi két arcú alakulat, így nekünk is maximális koncentrációra lesz szükségünk ha szeretnénk őrizni hibátlan tavaszi mérlegünket!”

Velence – Mór 1-4 (1-1)
Velence, vezette: Hajdú Balázs

Velence: Krencz – Tóth A. (Nagy D.), Rakonczay, Lantos, Silhány – Harmati, Pál I. (Németh Zs.), Baranyai, Gulyás-Kovács – Pintér B., Czifra (Németh E.).
Mór: Kiss M. – Szabó B., Tetzli (Bátki), Kaszás, Tanárki (Gál D.) – Cseszneki, Tar, Mayer (Durso), Osgyán – Bánfalvi, Tornyai T. (Dreska).
Vezetőedző: Németh Bálint

Gól: Pál (43′) illetve: Osgyán (37′, 50′), Tar (61′), Druso (89′)