Ötöt rúgott a Seregélyesnek az Aba-Sárvíz

Remekül sikerült a nyitány az Aba-Sárvíz számára, akik a Seregélyes vendégeként magabiztos győzelmet arattak.

Zsilovics Dávid a tizenhatos sarkáról elvégzett szabadrúgását biztosan fogta Szabó Norbert, majd az ellentámadásból vezetést szerzett a vendég csapat. Madácsi Máté az oldalvonal mellől remek labdát ívelt Gyuricza Kornél lábára, aki azt jobbal kapásból lőtte a hosszú sarokba, 0-1. Az első játékrész felénél Nyitrai Dániel mintegy 20 méterről eleresztett bal lábas lövése nagy erővel vágódott a léc alá, a kapus ugyan hozzáért, de védeni már nem tudott, 0-2. Az eredmény a félidő végéig már nem változott.

Az 53. percben Madácsi Mátét buktatták a hazaiak, a szabadrúgásból Lakk Péter ballal tekerte Gyuricza Kornél fejére a labdát, aki védőjét megelőzve mintaszerűen csúsztatott a hosszú sarokba, 0-3. Két perccel később Benczik Attila balról ballal beadott labdáját Zsilovics Dávid szép mozdulattal tette tovább a szünetben beállt Pintér Mátéhoz, aki közelről a rövid sarokba továbbította azt, 1-3. A 65. percben Lakk Péter bal oldali szögletét Tóth Róbert fejelte a Seregélyes kapujába, 1-4. A 82.percben Kovács Péter hozta játékba Glócz Zoltán, a támadó egy csellel elküldte Rapai Martint, majd jobbal Zseniális mozdulat csavarta a labdát Ács Róbert feje felett a léc alá, beállítva ezzel az 1-5-ös végeredményt.

A mérkőzésről tudósított: Bor Péter

Seregélyes – Aba-Sárvíz 1-5 (0-2)
Sárosd, vezette: Domak Ádám.

Seregélyes: Ács – Rapai, Druzsin, Kovács J., Puszta, Szurovcsják R. (Pintér M.), Miklós (Nagy B.), Szurovcsják L., Benczik A. (Szalai D.), Zsilovics (Princz), Rigó (Benczik Cs.).

Aba-Sárvíz: Szabó N. – Tóth R., Glócz, Madácsi, Nyitrai (Kovács P.), Lakk, Kulcsár, Esze, Tóth R., Gyuricza (Balogh T.), Kovács D. (Fauszt). Vezetőedző: Bor József Dezső.

Gól: Pintér M. illetve: Gyuricza (2), Nyitrai, Tóth R., Glócz.
Sárga lap: 2-2