Nyolcgólos meccset játszott a Vajta és a Nagykarácsony!

A viszonylag nyugodtabb első félidőt követően felpörögtek az események, és gólzáporos meccset vívott egymással a Vajta és a Nagykarácsony a legutóbbi játékhéten.

Tartalékosan készült a Vajta a Nagykarácsony elleni hatpontos rangadóra. Hiányzott a hazaiak keretéből a gólerős ifj. Kovács Nándor mellett a többnyire kezdőként szóhoz jutó Tángli Csaba, Király Gábor is, de Csányi Kálmán, Főfai Ferenc és Móri Krisztián sem állt a csapat rendelkezésére.

A kezdeti tapogatózást követően a 20. percben első komoly helyzetét gólra váltották a vajtaiak. Kovács Dávid lépett ki remekül, majd miután lerázta védőjét, éles szögből kilőtte a bal alsót. Nem ünnepelhettek hosszasan a hazaiak, hiszen Komáromi már a 21. percben egyenlített, egy szabadrúgás után fejelt a kapu jobb oldalába. A 25. percben már a vendégeknél volt az előny, Rabijász köszönt be. A szünetig az eredmény nem változott, 1-2-es állásnál következett a térfélcsere.

A Vajta kockáztatott, és támadóbb szellemben lépett pályára a második 45 percre. A Nagykarácsony sem állt vissza, sőt, az elemében lévő Rabijász révén az 50. és az 53. percben is betaláltak a vendégek, így eldőlni látszott a mérkőzés 1-4-es állásnál. A hajrá elején ifj. Kovács Dániel gólja után még maradt reménye a Vajta együttesének a pontszerzése, és elkezdett mindent egy lapra feltéve rohamozni a hazai gárda. Egy ideig nem is igen lépte át térfelét a karácsonyi alaklat, ám a 85. percben egy kontra végén nem tudtak tisztázni a vendéglátók, sőt, öngól született a támadás végén. A találatot a játékvezető Rabijásznak könyvelt el, a csatár neve mellett így hivatalosan mesternégyes szerepel a jegyzőkönyvben. Becsülettel ment tovább a Vajta, melynek eredményeként egy tizenhatos előterében kiharcolt szabadrúgást Tángli Gábor váltott gólra: szemfülesen, lapos lövéssel a bal alsóba küldte a pettyest. A vége 3-5 lett a Nagykarácsony javára.

Vasárnap délután a Vajta szurkolótábora Adonyban biztathatja kedvenceit a pontszerzés reményében, míg a Nagykarácsony a Pusztaszabolcsot fogadja.

Vajta - Nagykarácsony

kép 1 / 9

Vajta – Nagykarácsony 3-5 (1-2)
Vajta, vezette: Szabó János.

Vajta: Joháczi – Szalai, Tóth Bence, Orsós, Polyák, Sinka, Kovács D., Mészáros (Kovács N.), Tángli, Tóth Balázs, Rupa.
Nagykarácsony: Turi – Nagy T., Harasztia, Brogyányi (Tábi), Fodor (Jámbor), Halasi, Komáromi (Kacz), Huszár, Berta, Felföldi (Jeney), Rabijász. Vezetőedző: Virág László.

Gól: Kovács D. (20., 75.), Tángli (89.) illetve: Rabijász (25., 50., 53., 85.), Komáromi (21.).