Nem bírt a Sárszentágota a Táccal!

Bár a tavasszal sorra szállította a ragyogó eredményeket a Sárszentágota, a Tác csapatába, a táci pályába beletört a bicskája Reichardtéknak.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:
“Kőkemény férfias meccsen a táci csapat otthon fogta a 3 pontot és hozta a meccset a gyengén játszó Sárszentágota ellen. A mérkőzés első periódusában itt ott voltak megindulások,de egészen a 13. percig csak meddő kapkodós focit láthattunk mindkét csapat részéről.

Aztán a 13. percben Ludányit buktatták. A bal szélről próbálta magát beverekedni a védők közé és 1 méterrel a tizenhatos vonala előtt akasztották. Jogos szabadrúgás, amihez Reichardt kocogott át és a sorfal mellett erősen kellemetlenül lecsapódva lőtte el a hosszúba, amit a kapus csak furcsa röplabdás adogató mozdulattal tudott kipaskolni, amit a rendre érkező Kovács Krisztián pofozott a kapuba, 0:1 a vendégeknek. A gól után megnyugodtunk egy picit és rendeztük a sorainkat, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket. Előbb Ludányi szöktette Reichardtot aki okosan szerette volna be belsőzni az érkező Kovácsnak,de a táci pályán ilyen húzásokat nem lehet véghez vinni!
A 20. percben Grega kínálta meg a hazai portást, amit a kapus éppen hogy csak kitudott piszkálni. Az ebből adódó szögletből pedig egy fejes veszélyeztette a hazaiak ketrecét!

Beindultak a fiúk, de ezzel egy időben Tác is megmutatta, hogy a szélsőivel nem könnyű lépést tartani. A 25. percben egy gyorsan elvégzett kisszöglet után a beadást Mikola fejelte a kapuba, így 1:1-re módosult az állás. Míg szépen lassan a félidő végéhez közeledtünk, a Tác úgy vette át az irányítást és dolgozták ki sorra helyzeteiket. Golenya, az ágotai kapus nem egy ziccert fogott meg és bravúrt mutatott be, főleg a 40. perben, ahol egy jogosan megítélt büntetőhöz jutott a táci egyesület, és az ágotai hálóőr kipaskolta a léc fölé az elég flegmán elvégzett rúgást. Egy percen belül támadott a Tác és Reichardt buktatta a tizenhatosra berobbanó szélsőt és mindenki csodálkozására az egyértelmű szabálytalanság ellenőre is a bíró intette, hogy tovább. Nem csak a hazaiak, de a vendégek is kővé dermedtek a néma síp miatt, akkor persze nem szomorkodtunk érte.

A félidőt követően sajnos a Sárszentágota az öltözőben maradt. A második 45 percet erőltetett, ész nélküli focival próbáltuk megcsinálni, ami azt eredményezte, hogy a hazaiak kerültek kedvezőbb pozícióba. Támadás építéseink nagy részét már a félpályán lezárták egy-egy szabálytalansággal, azaz tördelték a játékunkat. A bíró sajnos kezdte elveszíteni a mérkőzés irányítását és olyan szituációkat nem fújt be vagy fújt be éppenséggel amin mindkét csapat néha néha csodálkozott. Átvettük az ő stílusukat, holott a mi felépített játékunkkal simán hozni kellett volna ezt a bajnoki fordulót, de ez nem a mi napunk volt. Erről tett tanúbizonyságot az is, hogy a 73. percben László köszönte szépen és a félpályáról ívelt labdát az ötösről okosan berámolta a vendégek kapujába, így be is állítva a végeredményt, 2:1. Még Kovácsnak volt egy szólója amiből lövés lett 14 méterre a kaputól, de a táci portás bravúrral ütötte szögletre a bogyót. Lefújták, vége lett.

Nem a Sárszentágota az első csapat, amelynek beletört a bicskája a rossz talajú táci pályába

A mérkőzést az nyerte ,aki akarta a 3 pontot, nem az, aki elhitte, hogy már az övé. Ha csúnyán hangzik, ha nem, a hazaiak a tőlük megszokott formájukat hozták ami ismét eredményre vezetett és a pályaminősége miatt a Sárszentágota nem tudta játszani a kis passzos játékát. Inkább átvettük a “b*zd előre mentalitást”, de talán ez a legkisebb probléma, egyszerűen ma a srácok nem voltak ott fejben a pályán és a tipikus “Jókor jött pofon!” talán a következő meccsre észhez téríti az ágotai brigádot.

Semmi gond nincs ezzel, fel a fejjel skacok, nem szabad lógatni az orrunkat, menni kell tovább. Ebből a mérkőzésből is lehet tanulni, sőt, az ilyenekből lehet a legjobban! A következő fordulóban igyekszünk javítani és gratulálunk a Tác-Csősz csapatának a győzelemhez megérdemelten tartották otthon a 3 pontot.”

Tác-Csősz – Sárszentágota 2-1 (1-1)
Vezette: Mogyorósi T.

Tác-Csősz: Neizer – Nagy T., Marcz (Oláh 75.), Lakatos, Devcsity, Takács (Szigligeti 90.), Fürdős (Rózsa 88.), László, Kővári, Almási, Mikola (Sárempek 46.).
Sárszentágota: Golenya – Knapp, Reichardt, Barabás (Jádi 73.), Virág F., Fazekas (Kálmán 56.), Schneider, Kovács K., Grega, Bognár, Ludányi.

Gólszerzők: Mikola (25.), László (73.), illetve Kovács K. (13.)