Nagyot lépett előre a Sárszentágota

Fejér megye, Fejér Megye II

Rögtön hatpontos rangadót nyert az eddigi sereghajtó, s máris a vonal fölé került.

A Sárszentágota tudósítója így fogalmazott:

“Nagyon szép napsütésben készülődtek a csapatok a mérkőzéshez, ami ha úgy nézzük igazi kiesés elleni rangadó volt! A hazai csapat már az öltözőben edzőjük kérésére felszívták magukat a mérkőzésre. A hazai csapat zárt szervezett védekezésre rendezkedett be, ami nem is feküdt a vendég csapatnak. Ívelésekkel próbálkoztak, de egy két kisebb helyzeten kívül nem tudtak veszélyt teremteni.

A hazai szépszámú szurkoló tábor ünnepelhetett, ugyanis megszerezte a vezetést a hazai csapat 38. percben: Knapp adott parádés labdát Kovácsnak, aki szokásához híven 3x megforgatta a védőjét és a kapuba vágta a labdát! Az első félidőben még mindkét csapat pontrúgásból veszélyeztetett de továbbra is kiegyenlített játék folyt.

A fordulás után egyből tizenegyeshez jutott a vendég csapat, amit Romhányi értékesített. A hazai kapusnak nem volt szerencséje a lövéssel, mert a hazai pálya megtréfálta, pedig érezte az irányt! Ebben az időszakban átvette az irányítást a vendégcsapat és voltak is lehetőségeik, de sérülés miatt kényszerűségből kapuba álló mezőnyjátékos, Virág Fecó eszén nem tudtak túl járni! Elképesztő bravúrokat mutatott be!

Ahogy lenni szokott büntetett a hazai csapat. Szigetvári ugratta ki Vinklárt, aki 2 védő is becsapva kapura tört, de a 3. védő szabálytalanul szerelt és tizenegyes következett! A labda mögé Kovács állt és magabiztosan lőtte a sarokba, a kapus itt is érezte az irányt. Pár perc múlva Knapp ugratta volna ki Kovácsot, de a vendég kapus és az egyik védő egymásnak szaladt, Kovács köszönte és a kapuba gurított! 3-1 és Kovács mesterhármas!

Ezután az Előszállás kitámadott, de a beugró kapus, Virág rendre bravúrral védett és a kontrákból sorra vezette veszélyes támadásait a hazai csapat. A végén még Balogh talált kapuba, ezzel szorossá téve a mérkőzést, de a mai napon az ágotai csapat a szívét kitéve a pályára megérdemelt győzelmet aratott szervezett védekezésének és életveszélyes kontráinak köszönhetően!

A szép számú közönség vastapssal jutalmazta a produkciót. Az egész csapat parádés produkciót nyújtott. Gratulálunk a csapatnak a jó szezonkezdetnek, célok eléréséhez! Hajrá Ágota!

Sárszentágota – Előszállás 3-2 (1-0)
Sárszentágota, vezette: Czagány Zoltán

Sárszentágota: Ódor (Szigetvári) – Hajdinger, Bognár, Gula, Hufnágel – Kiss J. (Barabás) – Virág F., Knapp, Vinklár, Ludányi (Mayer) – Kovács (Virág L.)
Előszállás: Orosz – Németh (Czári), Harasztia, Csontos, Nyári – Tóth, Balogh, Szala i(Kovács), Eper (Kiss) – Romhányi, Balogh.

Gól: Kovács K. (38., 73., 78., a másodikat 11-esből) illetve: Romhányi (47., 11-esből), Balogh (89.)