A nagy come-back-ek fordulója volt a 19. az Alba Liga II/A csoportjában! VIDEÓ!

Nem hétköznapi izgalmak közepette zajlott le az Alba Liga hétfői játéknapja. A forduló egyik legnagyobb rangadóján 7-7-es döntetlen született, visszatért a pályára a Szépluck kulcsjátékosa.

Bikárdi László így tudósított a hétfői játéknapról:
“A Szfinx Autósiskola játékosai és szurkolói is rossz hír kaptak a délután folyamán, ugyanis a hétvégi nagypályás bajnokságban Rottman Sándor oldalsó-keresztszalag sérülést szenvedett. Az Öreghegy elleni meccs ezért is ígérkezett nehéznek, meg azért is, mert az ellenfélben a gólkirályi címre pályázó Rózsa Csaba is pályára lépett. Nem úgy, mint a Füri testvérpár, akik különböző okokkal, de kihagyták a meccset. Sokat birtokolta a labdát és jól játszott a Szfinx. Racskó góljával a vezetést is megszerezték, amit a már említett Rózsa egalizált egy védelmi kihagyás után. Majd újra Racskó Martin volt eredményes, a szünetre 2-1-es vendég vezetéssel mentek a csapatok. Támadgatott az Autósiskola, amire kontrákkal felelt az Öreghegy. Egy ilyen kontratámadás végén újra Rózsa talált be. Volt még ideje bőven a szfinxeseknek ismét a maguk javára fordítani a meccset, melyet, mint utólag kiderült, Orosz Attila gólja zárt le a 40. percben. Iszak szenzációs keresztpasszát a hosszú kapufánál állva belsőzte a kapuba. Az még a történethez tartozik, hogy egy sakk-matt helyzet végén Rózsa az üres kapu fölé lőtt… Így: Öreghegy FC – Szfinx Autósiskola 2-3

Ugyanez az eredmény született a szép tavaszt produkáló Spiki meccsén is, ahol az Öreg Sam-et verték Fodor-Pappék. Spiki – Öreg Sam 3-2

A szezon egyik legfordulatosabb meccsét játszotta a Mástészta és a Renegate csapata. Szép játékkal, és kidolgozott helyzetek után gyorsan 2-0-ra vezettek a Tésztások. De egyenlíteni tudott Galambos József csapata. Jáni Árpád góljára is volt válaszuk, így 3-3-mal mentek szünetre a csapatok. Tegyük hozzá, hogy a hazaiak góljai inkább spontán akciók voltak, a Mástészta ellenben tetszetősen játszott. A bajnokság talán egyik legszebb akcióját vezették, mikor a saját térfelén Kovács „Janó” mellre vette a labdát, a levegőben továbbította Szabó Antalnak. Ő keresztbe tette azt, amit Hollósi kapásból tüzelt rá. Centikkel ment csak mellé a lövés. Aztán a második félidőben rákapcsolt a Renegate, elhúztak 6-3-ra. Kovács megrázta magát és góljaival (összesen 5!) nemhogy visszajött a meccsbe a Mástészta, de vezettek is 7-6-ra. Ki gondolta volna, hogy ezek után még eredményes lesz a hazai brigád. Csak Balogh Richárd, aki beállította a végeredményt ezen a nem mindennapi találkozón. Renegate AC – Mástészta 7-7

A Rolomester csak megszorongatni tudta az Albaparkot, akik így egy kis levegőhöz jutottak a Mástészta döntetlenje után a harmadik helyen. Rolomester.hu – Albapark Étterem 2-4

A másik come-back Meggyes Dávid pályára lépése volt a Szépluckban. Térdsérülése után újra a csapata rendelkezésére állt. Sokáig nem tartott, hogy újra beköszönjön, már az első percben a hálóba lőtt. Nagy Sándor igyekezett még, mert ő a gólkirályi címre hajt. Be is talált a csatár. Horváth Attila egy szöglet után lőtt szép gólt jobb külsővel. Potyogtak a gólok, nagyon sima volt az első félidő. 5-1-re vezetett a Kupcsulák csapat. Apropó, ő is a pályán volt, és jó labdákkal szolgálta ki a társakat. Voltak nézők, akik félidőben hazamentek, úgy gondolva, ez a meccs már eldőlt. De szorosabb lett és biztos nagyot csodálkoztak mikor a jegyzőkönyvben azt olvasták: Győztes Gólig – Szépluck FC 5-6

A Triádnak nem sikerült a pontszerzés. Est Nec Urdel – Triád FC 6-1″