Alba Liga II/B: Botlott a B-Team és a Csel-Szi, új éllovasa van a csoportnak!

Jócskán akadt meghökkentő eredményből az Alba Liga másodosztályának csütörtöki játéknapján. A korábbi éllovas B-Team nagy pofonba szaladt, csakúgy, a Respect FC is kiütéses vereséget szenvedett.

A forduló legnagyobb rangadóját 19:15-kor kezdték a “B” pályán, ahol a listavezető B-Team fogadta a második helyezett Expanzió Blackhill csapatát. Az éllovasnak elég lett volna egy döntetlen is bajnoki címe kvázi bebiztosításához, ám másképp alakult a forgatókönyv, mint ahogyan az Örsiék tervezték. A feketehegyiek Koltai duplájával hamar kétgólos előnybe kerültek. Tóth G. még visszahozta a meccsbe a B-Team-et, ám a félidőre már 1-4 volt az állás. A folytatásban további egy góllal növelte előnyét a Feketehegy, így saját kezébe véve sorsát az élre állt. B-Team – Expanzió-Blackhill 1-5

A tavasszal leginkább pofozógépként szereplő Respect FC eközben az “A” pályán a Fehérvár Junior együttesével csapott össze. Egy bedobás után meglepetésre a játékvezetők kerültek előnybe Németh P. fejese révén. Nem kellett azonban sokat várni az egyenlítésre, a túloldalon szintén egy bedobás után jött Tresó gólja, a csatár lábbal volt eredményes. Az esélyesebb Junior igazolva a papírformát Gimes találatával majd Szabó Ferenc duplájával tetemes előnyt épített ki a szünetre. A folytatásban Tresó, Szabó Ferenc és Tóth Balázs is duplázott. A mérkőzés végén kezdtek elszabadulni az indulatok, amikor Bakonyi úgy döntött, egy általa sérelmezett szituáció után “rendet rak” a pályán, és sportszerűtlen húzásokkal hívta fel magára a figyelmet. A végén Tresót állította ki a játékvezető két percre egy hátulról elkövetett szabálytalanságot követően, ám az emberelőnyt sem tudta kihasználni a Respect FC. Respect FC – Fehérvár Junior 1-10

A Kutyaütők és a SÁG Építő mérkőzés mindig rangadónak számít. A találkozó ezúttal is izgalmasan indult, ám az első félidő hajrájában Zs. Nagy Balázs duplája eldöntötte a lényegi kérdéseket. A kétgólos előnyt Varga toldotta meg a második játékrészben. Kutyaütők – Ság Építő 0-3

A Textrade számára élet-halál harcot jelentett a Kontrák elleni mérkőzés, ám a sereghajtónak nem sikerült a bravúr. Monori mesternégyesével simán nyert a Kontrák, a Textrade lassan biztos kiesővé válik. Textrade – Kontrák 2-7

Biztos “hazainak” tűnt az FC Csel-Szi és a Városgondnokság SE ütközete, ám meglepetésre a vendégek kerültek előnybe meglehetősen korán. A második játékrészre felpörgő FC Csel-Szi megfordította a meccset. FC Csel-Szi – Városgondnokság 4-2