Mór-Bicske: Döntetlennel zárult a gigáaszok csatája! FOTÓK!

Fejér megye, Fejér Megye I

Mindkét fél úgy érzi, többet is kihozhattak volna a rangadóból, mint az egy pont megszerzése. A felnőttek mellett az ifik is remiztek.

A Bicske blogja így tudósított a mérkőzésről:

“Megadta a módját a Móri SE a vasárnapi rangadó felvezetésének, hiszen a Facebook-on tippelni lehetett az eredményre egy értékes Mór-mezért, utánpótlás focisták vezették a pályára mindkét csapat játékosait és a kezdőrúgást is egy labdarúgó palánta végezhette. Esőisten megkönyörült a résztvevőkön, hiszen borús, de jó időben és talajon kezdődhetett a derbi Závotka Csongor sípszavára.

Móri Tamás vezető edző hiányzólistája továbbra is terjedelmes, Milinte és Máj ugyan visszatérhetett a találkozóra, de Máté lázas betegen nem vállalta a kerettagságot, így a kispadon jócskán kaptak helyet tehetséges ifijátékosok. A Bicskei TC a Milinte 7 – Katona 6, Sötét 7, Máj 6, Facskó 6 – Tornyai 6, Móri 6, Burucz 6, Köntös 7, Peinlich 6 – Németh 7 összetételű, biztonságos védekezésre alapozó 4-5-1-es formációval kezdett, csereként Molnár A. 0 (68.p. Móri helyett) és Jakab D. 0 (76.p. Peinlich helyett) kapott játéklehetőséget. A meccs pikantériája, hogy a móri Meggyes Dávid nem is olyan régen még bicskei, a vendég Tornyai Tamás pedig móri színekben kergette a labdát. Folytatáshoz kattints!

A 11. percben labdavezetés után Mayer 19 méteres lövése jelentette az első említésre méltó eseményt. Négy perc múlva újra ő veszélyeztetett, ezúttal 22-ről a jobb kapufa mellé. A 18. percben Facskó életveszélyes bedobása okozott meleg pillanatokat a bicskei kapu előterében, majd egy móri kombináció után Kaszás 24 méterről középről durrantott jócskán fölé. Kemény játék zajlott a pályán, sok taktikai faulttal és időnként kemény belemenésekkel tarkítva, s a sárgák is korán előkerültek, bár a bicskeiek időnként joggal reklamálták azok igazságtalan elosztását Závotka játékvezetőnél. A 40. percben Máj buktatta Mayert a kaputól 17 méterre, Kaszás szabadrúgását Milinte kiütötte.

A 48. percben egy veszélyes, lapos móri beadást fogott vetődve Milinte, a 48. percben Meggyes 30 méteres szabadrúgása kerülte el a bal felső sarkot. Az 56. percben Németh jól fordult le egy bedobás után és éles szögből 15 méterről keresztbe lőtte a labdát, ami alig kerülte el a jobb alsó sarkot. A 61. percben formás hazai akció végén Gál középről 20 méterről lőtt kevéssel a jobb kapufa mellé. A 67. percben Facskó végezhetett el szabadrúgást 24 méterről, a kipattanót Peinlich végül a kapu tetejére emelte. A 73. percben gyors vendég szabadrúgás után Tornyai lőtt 22-ről fölé. A 80. percben Molnár A. lépett ki, éles bepasszát a védelem nehezen hárította, majd Németh közel 40 méteres szabadrúgása szállt kicsivel fölé.

A 87. percben Kaszás újabb átlövése volt sikertelen, egy perc múlva Tornyai lódult meg emberével a nyakán és 17 méterről lőtt Zelizi kapus kezébe. A 90. perc hozta a Bicske meccslabdáját: Facskó ívelt fel szabadrúgást, Németh a kapufára fejelt, a kipattanót pedig Sötét a hálóba kotorta, de Závotka – erősen véleményes szituációban – a gólszerző korábbi leshelyzetére hivatkozva érvénytelenítette a győztes találatot. Sokáig vitatták a vendégek a helyzetet, mert a beívelésnél valóban lehetett lesen Sötét, ám azt nem intette be a partjelző, Németh fejesénél viszont már biztosan nem volt lesen Sötét. A 92. perc hozott még egy bicskei helyzetet, a koreográfia ugyanaz volt, mint 2 perccel korábban, de Németh fejesét ezúttal Zelizi védte, otthon tartva ezzel 1 pontot a rangadón.

A szurkolókon semmi nem múlt ezen a napon, mindkét tábor lelkesen biztatta kedvenceit, a második félidei gördülékenyebb támadójátékával a BTC talán közelebb állt a győzelemhez, a móriaknál pedig hiányzott a kapu előtti határozottság. A forduló nyertese így az Ercsi, a Gárdony és az Ikarus-Maroshegy lett (mindhárom biztosan győzött), ám ez a bajnokság korántsem lefutott még. A Bicske október 1-én vasárnap 15.00 órakor Martonvásárban folytatja.”

Mór - Bicske

kép 1 / 90

Mór – Bicske 0-0
Mór, vezette: Závotka Csongor

Mór: Zelizi – Végvári, Joó, Szekeres (Ács), Véninger, Kállai (Gál), Szabó B., Tar, Mayer (Tetzli), Kaszás, Meggyes. Vezetőedző: Németh Bálint

Bicske: Milinte – Máj, Burucz, Sötét, Tornyai T., Köntös, Németh E., Móri (Molnár A.), Facskó, Katona, Peinlich (Jakab). Vezetőedző: Móri Tamás

A Mór – Bicske ifimérkőzésről így tudósítottak a bicskeiek:

“Néhány órás csodálatos napfényben zajlott szombaton délelőtt Móron az ifjúsági bajnoki mérkőzés, amelynek tétje nem kevesebb volt, mint egy helycsere a két csapat között a tabellán. A Bicske egy biztató lepsényi döntetlennel (2-2) a tarsolyában érkezett Mórra, ahol hazai pályán eddig 100 %-os mérleget produkált a vendéglátó alakulat.

Földes Gábor a sérülések, betegségek miatt ezúttal is csak egy cserekapus (Czipóth) társaságában ült a kispadon és a Peinlich – Glück, Harangozó, Klinger, Fekete – Pintér, Cserkuti, Szilágyi, Lakatos – Rémai, Jakab összetételű csapata derekasan álta a sarat, sőt a második félidőben reális győzelmi esélyei is voltak a vendégeknek. A vezetést a 43. percben lesgyanús kiugrás után Ács Krisztián szerezte meg, amit az 51. percben Jakab Dániel pontos lövéssel egalizált.

A – különösen a sárga lapok terén – következetlenül bíráskodó Magyar János (az elmúlt hétvégi Ercsi-Bicske felnőtt rangadó sípmestere) a második félidő hajrájában elküldte a kispadtól a reklamáló Földes Gábort. A remek iramú, hajtós-küzdős rangadón mindkét csapat előtt adódott 2-3 nagy gólszerzési lehetőség, azonban ezek rendre kimaradtak, így a döntetlen igazságosnak mondható. A jövő hétvégén szabadnapos BTC ifi legközelebb október 7-én Martonvásárban lép pályára, a felnőtt pedig most vasárnap 16.00 órától vívja móri szuperrangadóját.”

Mór U19 – Bicskei TC U19 1-1 (1-0)