MK: Magabiztosan nyert Pákozdon a Bicske!

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

Az országos főtábláért csatázhat a következő fordulóban a Bicske, miután idegenben tudott győzni a Magyar Kupában.

A Bicske blogon a következő tudósítás olvasható a kupamérkőzésről:
“Szikrázó napsütésben és erős szélben futottak ki a csapatok Stumpf játékvezető sípszavára, Raffai Rudolf vezető edző bátran játszatta lábadozó labdarúgóit is, mindössze Rigó Gábor térd- illetve Marton Henrik kapus bokasérülése miatt hiányzott a keretből.

Enyhe bicskei mezőnyfölényt követően a 8. percben Rideg szerzett labdát a bicskei 16-os közelében és 15-ről óriási bombát zúdított a kapura, Milinte a keresztléc és a bal kapufa segítségével mentett. A 14. percben Szarvas visszafejelt labdáját Móri lőtte a jobb kapufa mellé. Két perc múlva ugyanő gondolt egyet és 24-ről tüzelt, Majnár szögletre tolta a labdát. A 18. percben Németh-Szilágyi-Móri akció végén ezúttal is Móri lőtt 18 méterről, a pákozdi hálóőr ezúttal a bal sarokból tenyerelte ki a játékszert. A 21. percben egy hazai védő fejelt hazafelé röviden, Németh kilépett az ajándékkal és egy pattanás után 14 méterről pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot (0-1). Az ivószünet után a sérült Májt Katona váltotta.

A 30. percben Németh lépett ki a balösszekötő helyén és ordító helyzetben 10 méterről gyengén a kapusba lőtt. A 32. percben Varga tökéletes keresztpasszal indította Katonát, aki jobbról 12 méterről szépen lőtt a kapu jobb oldalába, Majnár csak beleérni tudott (0-2). A 35. percben Varga indította a bemozgó Némethet, aki 11 méterről kétszer is próbálkozhatott, másodikra már megfogta Majnár a labdát. A Pákozd ezekben a percekben csak elvétve jutott Rideg révén a bicskei kapu közelébe, azonban próbálkozásai rendre elhaltak Milinte kezében. A 40. percben a jól játszó Varga szép indítással ugratta ki Mórit, aki bal oldalról, 10 méterről higgadtan lőtt a bal sarokba (0-3). A félidő hajrájában még Katona fejese és Németh újabb ziccere jelentett eseményt.

A második félidőben visszavettek a tempóból a csapatok, Bognár először az 56. percben 25 méteres szabadrúgásával, majd a 68. percben egy védőn megpattanó 20 méteres lövésével vétette észre magát. A 73. percben Varga mattolta a pákozdi védelmet, két csel után 11 méterről lőtt szépen a hálóba, Majnár nem védhette (0-4). És még nem volt vége! A hazai Pőcze csavart lövése után a 75. percben Szarvas Pásztornak passzolt, aki jól indította Katonát, ő pedig kegyetlenül bevágta saját maga második, csapat ötödik találatát (0-5). A hajrában Varga, Szarvas (kapufás), Bognár és Pásztor lövései voltak az említésre méltó események, de az eredmény már nem változott, továbbjutott a Bicskei TC, mégpedig megérdemelten és határozott játékkal!

A folytatásban augusztus 17-én szerdán az Ercsi Kinizsihez utazik a Bicske, ott már az országos főtáblára jutás a tét!”