Megye II: A Vál legyőzésével előzött a Bodajk, élre tört a Perkáta!

A Bodajk a Velence legfőbb kihívójává lépett elő a bajnoki aranyért folytatott versenyfutásban, a Perkáta pedig kihasználta a Vajta sokkoló botlását.

Fejér Megye II. Észak Felnőtt, 9. forduló

Fordulatokban és izgalmakban gazdag hétvége volt ez az Észak csoportban. Szombaton a Bakonycsernye a szünetben kétgólos hátrányban volt a Csór ellen, 10 emberrel fejezte be a meccset mégis pontot szerzett.

Vasárnap a Vál-Bodajk csúcsrangadó az 58. percben dőlt el, amkor a váliak 10 főre fogyatkoztak – simán nyert a Bodajk, helyet is cserélt a két csapat a tabellán. A listavezető Velence simán nyert, nem úgy a dobogóra pályázó Szár, mely négygólos hátrányt szedett össze az első 45 perc alatt, kis híján sikerült egyenlíteniük, de végül pont nélkül maradtak a Pusztavám ellen.

A Pákozd óriási meglepetésre vezetett a félidőben Mány vendégeként, mégis kikapott. Hasonlóan járt a Herceghalom, mely a Fehérvárcsurgó otthonából távozott pont nélkül. A Pátka a Pázmándot, a Kápolásnyék pedig a Mór II-t intézte el egyaránt 6-1-re.

Mány – Pákozd 3-1 (0-1)
Puskás Akadémia FC III. – Velence 0-4 (0-1)
Fehérvárcsurgó – Herceghalom 2-1 (0-1)

Fejér Megye II. Dél Felnőtt, 9. forduló

Piros lapok potyogtak még az égből is a Dél csoportban. Tíz emberrel fejezte be a Vajta az LMSK elleni mérkőzést, nem is tudott nyerni az eddigi listavezető. Ezt kihasználva átvette a vezetést a tabellán a Perkáta, mely második félidei remeklésével elhozta a három pontot Adonyból. A Szabadegyháza játszi könnyedséggel győzte le a Nagykarácsonyt, hasonlóan magabiztos győzelmet aratott a Szabadbattyán. Az Aba a Seregélyes legyőzésével megelőzte aktuális riválisát, és már ötödik.

Kétszer villant a piros Ráckeresztúron, mind a hazai, mind a vendég besnyőiektől kiállítottak 1-1 játékost, ám összességében a vendégek jöttek ki jól az adok-kapokból. A Káloz-Sárszentágota alsóházi derbin a káloziak két góllal, az ágotaiak két pirossal hívták fel magukra a figyelmet. Pontot csent az Előszállás Sárbogárdról, ami azért érdekes, mert az újonc így már nincs kieső helyen.

Sárbogárd II. – Előszállás 0-0
Adony – Perkáta 1-4 (1-1)
Szabadegyháza – Nagykarácsony 5-1 (4-0)
Szabadbattyán – Pusztaszabolcs 4-1 (2-1)
Ráckeresztúr – Besnyő-Iváncsa II. 0-2 (0-0)
Kiállítva: Hartai (84.) illetve: Vizi (90.)
Vajta – LMSK 1-1 (1-1)
Kiállítva: Orsós (52.)