Megszakította a Dinnyés nagy sorozatát a Soponya

Fejér megye, Fejér Megye III

A Dinnyés tavaly veretlennek bizonyult hazai pályán bajnoki mérkőzésen, idén azonban vereséggel kezdte a szezont a gárda.

Idénybeli második tétmérkőzésén másodszor nézhetett farkasszemet megye kettes középcsapattal a Dinnyés. A kupában a Kápolnásnyék ellen elszalasztotta a lehetőségeket Kovács András csapata, így korán búcsúzni kényszerült. Az első fordulóban szabadnaposak voltak a dinnyésiek, akiknek volt idejük rápihenni a Soponya elleni találkozóra.

A Soponya papíron esett csak ki a megye kettőből az előző szezon végén. A pályán elért eredményük alapján az Agárdi Termál csoport középmezőnyében végzett volna az együttes, ám az ificsapat háza táján fellépő létszám problémák miatt annyi büntetőpont sújtotta a gárdát, hogy végül hosszas huza-vona után a harmadosztályban tudott csak indulni.

Az első húsz percet követő kezdeti tapogatózást követően felpörögtek az események. Rédl precízen ívelt egy szabadrúgást Tóth lábára, aki kapáslövés helyett átvette a labdát, ám így beérték a soponyai védők, szöglet lett csupán a lehetőségből. A túloldalon néhány perccel később vitatott szituációt követően vezetést szereztek a vendégek. Már jócskán az alapvonalon túl jutott a labda, amit a rosszul helyezkedő partjelző nem jelzett, így játékban maradt a bőr. A tizenhatos sarkáról beívelt labdára Miklós mozdult rá a dinnyési védők gyűrűjében, a soponyai játékos hátáról végül kalandos módon a Dinnyés kapujába került a labda. A hazaiak hiába reklamáltak, Szabó Csaba játékvezető hajthatatlannak bizonyult. A játékrész további részében a dinnyésiek előtt leginkább beívelések után adódtak lehetőségek, ám sem Tóth, sem Pintér nem tudott a kapuba bólintani, míg a soponyaiak ordító helyzetben hibáztak, így maradt a 0-1.

A szünet után kockázatvállalóbb lett némileg a Dinnyés, ám a támadó harmadban nem tudtak komoly helyzeteket kialakítani a vendéglátók. Egy kontra után viszont sikerült a Soponyának a hazaiak védelme mögé ívelni a labdát, amelyet Budai elemi erővel küldött a bal alsóba, nagyjából el is döntve a találkozó végkimenetelét. A dinnyésiek nem találták góllövő cipőjüket ezen a napon. Brakszátor előtt adódott a legnagyobb lehetőség, ám nem tudta ziccerét gólra váltani. Később Motelt büntető-gyanúsan buktatták a tizenhatoson belül, ám a síp néma maradt. A végén Budai újból betalált, így a nagyobb akarattal, összjátékban az ellenfelét felülmúló Soponya megérdemelten vitte el mindhárom pontot Dinnyésről.

Dinnyés – Soponya 0-3 (0-1)
Dinnyés, vezette: Szabó Csaba (Horváth Dániel)

Dinnyés: Berényi – Hajdú, Rédl (Korponai), Molnár L., Kovács T. (Rácz R.) – Motel, Borbély, Pintér, Csicsári (Pomázy) – Tóth B. – Brakszátor. Vezetőedző: Kovács András
Soponya: Varga D. – Szabó A., Joó F., Réti, Czimmermann (Sütő) – Denke O., Joó T., Budai, Szabó Á. (Madarász) – Miklós (Major), Kiss G.

Gól: Miklós (30′), Budai (60′, 80′)