Meglepetés: Nem bírt a Bicske a Gárdonnyal! FOTÓK!

Fejér megye, Fejér Megye I

A Bicske számára létfontosságú lett volna a győzelem bajnoki reményeinek életben tartásához, ám a Gárdony a vártnál nagyobb ellenállást tanúsított, így megszakadt a Bicske nagy sorozata.

A Bicske tudósítója így fogalmazott:
“Ami a bicskei szurkolóknak félig üres pohár volt szombaton este, az vasárnapra már félig telivé változott! A némiképp váratlan pontvesztéssel megszakadt a csapat 10 mérkőzésből álló győzelmi sorozata és 672 perc után újra zörgött a bicskei háló, de ennek ellenére a Mór vasárnapi martonvásári vereségével (1-3) nőtt a pontkülönbség és ezzel együtt az esély az ezüstérem megszerzésére.

Harapni lehetett a jó levegőt a gárdonyiaknak otthont adó Agárdi Parkerdőben, ahol fülledt melegben futottak ki a meglehetősen göröngyös játéktérre a csapatok. Szilágyi és Máj sárga lapok miatti kiesésével Raffai Rudolf kissé átszervezte csapatát, így a Milinte 6 – Katona 5, Sötét 6, Budovinszky 6, Dukon 5 – Rigó 0, Móri 6, Pump 5 – Molnár 5, Németh 5, Varga 6 összetételű kezdő tizenegy állt fel, míg csereként Köntös 5 (26.p. Rigó helyett) és Máté 0 (68.p. Molnár helyett) kapott lehetőséget. Folytatáshoz kattints!

Az 5. percben adódott az első hazai lehetőség, amikor szöglet után Tóth 12 méterről lőtt Milinte kezébe. A 9. percben Balogh Á. lőtt váratlanul 22-ről, s a labda a felső lécről vágódott fölé. A 20. percben ismét hazai szöglet következett, a beadott labdát ezúttal Hanák fejelte rá, de Milinte a helyén volt. A 23. percben Rigó sajnálatos térdsérülése miatt lesántikált, a helyére 3 perc múlva Köntös állt be. Könnyen lehet, hogy vége a rutinos középpályás idényének. A 24. percben Németh lépett ki ígéretes helyzetben, de az egyenetlen talajon egyszerűen elveszítette a labdát. 5 perc múlva Burucz bombázott 26 méterről, de méterekkel mellé. A 40. percben Katona ívelt fel szabadrúgást a felezővonaltól, a tértölelő átadást Móri a bal oldalon, éles szögből 10 méterről kapásból lőtte a hosszú sarokba (0-1). Percnyi tanácstalanságot okozott, hogy a labda tovább gurult az alapvonalon túlra, aztán kiderült, hogy bizony a háló volt lyukas, így a gól természetesen érvényes. A 45+1. percben Balogh Á. ívelt fel szabadrúgást az oldalvonaltól, s az üresen álló Bernáth 7 méterről fejelt, Milinte kiváló reflex-szel védett.

A 47. percben a vendégvédelem ügyetlensége folytán Sowunmi ajtó-ablak helyzetben lőhetett 13 méterről, de labdája elkerülte a jobb felső sarkot. Az 51. percben Molnár lépett ki a leshatáron, lövésszerű beadásáról Németh centiméterekkel lemaradt, így csak mellé tudta helyezni a játékszert. Az 57. percben Varga-Németh összjáték után utóbbi 14 méterről bombázott mellé. A 63. percben Budovinszky két ízben is hárított fejjel, azonban a megismételt szöglet után Burucz egyedül maradt az ötösön és ha már ott volt, a jobb alsó sarokba bólintott (1-1). A 75. percben lemásolta egyenlítő gólját a Gárdony! Újabb szöglet és újabb fejes ugyanonnan, ezúttal Hanák volt eredményes az ötösről (2-1). Elkeseredett rohamokba kezdett a Bicske, a 79. percben Móri ívelhetett középre egy szabadrúgást az oldalvonaltól. Remek beadására Budovinszky felugrott, becsapva ezzel Heim kapust (talán még kicsit ütközött is vele), így a labda akadálytalanul hullott a kapu bal oldalába (2-2). Parázs hajrá kerekedett a mérkőzésen, sorrendben Kuti, Németh majd Balogh B. is helyzetbe került, de az eredmény már nem változott.

Igazságos eredmény született a találkozón, a Gárdony éppen most jött ki a gödörből, a Bicskében pedig most nem volt meg a győzelem. Lehetne a rossz talajra hivatkozni, de a kieső emberek hiányában a középpályás sorban sem volt kellő átütőerő, no meg két egyforma rögzített játékhelyzetből sem illene ugyanolyan gólokat kapni. A sors fintora (jutalma), hogy ezzel a megdolgozott 1 ponttal is nőtt a BTC előnye az ezüstharcban, miután a Móri 3-1-es vereséggel távozott Martonvásárról.

Következik a bajnokság szuperrangadója május 20-án 17.00 órai kezdettel a csákvári füves centerpályán (műfüvön csak esőzés esetén lesz), amelyre a bicskei sporttelepről ingyenes szurkolói busz is indul 16.00 órakor.”