Megállította a Csákvár II a Bodajkot

Habár a hazai bodajkiak remek tavaszi rajt után várták a Csákvár II elleni mérkőzést, a vendégek meglepték agresszív támadójátékukkal ellenfelüket.

A móri sportpályán került megrendezésre a Bodajk SE és a Aqvital FC Csákvár II. találkozója. A felhős égbolt és a nem olyan zord időjárás több drukkert is kicsalt, hogy személyesen is megnézze az eseményt.

A két csapat mérkőzése igazi rangadónak számított, mert mindkét alakulat jó formában várta a mérkőzést. A vendégek az elején eléggé megpróbálták beszorítani a hazai együttest, de a bodajki védelem jól bírta a strapát. A félidő közepén a Csákvár II. megszerezte a vezetést, majd pedig tovább növelte azt. Az első félidő zárásaként a Bodajk kapott büntetőt, melyet először a vendég kapus lábbal hárított, az ismétlésnél pedig a labda a felső lécen csattant.

A második félidőre is maradt a hajtás mind a két alakulat részéről, de a vendég együttes jött ki jobban belőle, mert tovább növelte előnyét. A cserék a bodajki oldalon nagyobb lendületbe hozták a csapatot és a félidő zárásaként szépítettek, és ezzel alakult ki a 1-3 vendég siker.

Jövő héten Bakonycsernyén újabb megyei rangadó vár a Bodajk SE csapatára, míg a Csákvár II. a Pákozdot fogadja.

Tudósított: Szeglet Imre

A hazaiak trénere, Kovács Zoltán a következőképpen értékelte a látottakat:
“Nem tehetek mást, mint gratulálok a Csákvár csapatának a győzelméhez. Sajnos nem tudtuk megismételni az elmúlt két hét fegyelmezett játékát. A mérkőzés első felében tompán, enerváltan játszottunk, nem voltunk „élesek”. Sok hiba csúszott a játékunkba, nem tudtuk végigvinni a kontráinkat, az ellenfél pedig két távoli lövésből kétszer betalált. Ennek ellenére szorosabbá tehettük volna a mérkőzést, ha bemegy a büntető, de ez nem a mi napunk volt. A második félidő is hasonlóképpen folytatódott, egy szerintem kétes büntetővel eldőlt a mérkőzés. Ekkor elkezdtünk játszani és az utolsó 20 percben már azt csináltuk , amit az elsőtől kellett volna. Elszalasztottunk egy lehetőséget a felzárkózásra, de egy bajnokságban minden héten kapunk lehetőséget a javításra és ez remélem a következő hétvégén be is következik.”