Megállíthatatlan az Iváncsa II-Beloiannisz!

Pénteken előre hozott mérkőzésen a Kisapostag együttesét fogadta a Horfer Serleg csoport listavezetője. Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés.

Kosztasz Papalexisz az Iváncsa II-Beloiannisz részéről a következőképp számolt be a találkozóról:
“Tökéletes körülmények és szép számú közönség várta a csapatokat az előrehozott mérkőzésen, amelyet a vendégek kérésére játszottak pénteken. Bár az őszi mérkőzésen tükör sima vendég győzelem született, és a tabellán elfoglalt helyezések is ezt sugallták, mégsem számíthattak a hazaiak könnyed sétagaloppra, hiszen a Kisapostag tavaszi eredményei figyelemre méltóak voltak, ami nem kerülte el a hazai szakvezetés figyelmét sem.

A találkozó elején rögtön megállapíthattuk, hogy a vendégcsapat stabilan, védekezésre beállt szerkezetben kezdett, jól láthatóan felkészültek a vendéglátókból, igyekeztek a végletekig leegyszerűsíteni a játékot, a legkisebb hibákat is kiküszöbölendő. Masszív védekezésükből a támadásokra viszont semmi energiát nem fordítottak, így viszont csak idő kérdése volt, hogy mikor érik góllá a hatalmas nyomás. Erre a tizenkilencedik percig kellett várni, amikor is egy jobb oldali beívelést követően Pék kapus bizonytalanul nyúlt a labda felé és az kicsorgott a kezei közül, nem okozva nagy gondot a letámadó László számára, 1-0! Maradtak támadásban a hazaiak, hét perc múlva egy oldalról beívelt szabadrúgást Fülöp a hosszún, senkitől sem zavartatva bólintott a hálóba, 2-0! A hátralévő időben tovább gyűrték a hazaiak a Kisapostag csapatát, de ők hősiesen védekezve kitartottak. A félidő végéig nem született több gól.

A második játékrész elején rögvest kiderült, hogy a vendégek célja nem az egyenlítés, hanem a nagyarányú vereség elkerülése, ennek megfelelően tömörültek a saját tizenhatosuk előtt. Az összecsapás elején alkalmazott tolódásokra már nem maradt energia, hiszen gyakorlatilag csak másodpercekig birtokolták a labdát, mert azt a fürge hazaiak pillanatokon belül elvették tőlük. A nagy nyomás a hatvanadik percben érett góllá, amikor is Fülöp egy egyéni akciót követően a teljes vendég védelmet megbolondította, Pék kapus meg már csak szabálytalanul tudta megállítani. A büntetőt Tamon értékesítette magabiztosan, 3-0!

Ettől fogva az Iváncsa II-Beloiannisz kicsit visszább vett a tempóból, de így sem sikerült a vendégeknek kiszabadulni a szorításból. A Kisapostag az egész mérkőzésen gyakorlatilag ötnél többször nem jutott el az ellenfél kapujáig, támadásban abszolút veszélytelenek voltak, ugyanakkor a védekezésük szervezett volt, jól látszott a tudatos felkészítésük, ami nélkül komoly vereségbe futhattak volna bele.

Mivel az eredmény a továbbiakban nem változott, mindkét csapat elérte célját, a hazaiak otthon tartották a három pontot és készülhetnek a Dégi fellépésükre. A Kisapostag tisztes vereséggel távozott, és jövő héten a Perkáta ellen vigasztalódhat.”

Az Iváncsa II-Beloiannisz sorsa saját kezében van. A Dég ellen idegenben lépnek pályára, otthon fogadják az Előszállást, majd Cecén vendégszerepelnek.

Iváncsa II-Beloiannisz – Kisapostag 3-0 (2-0)
Vezette: Koczka László Donát (Szűcs Zoltán, Dolmány Tamás)

Iváncsa II-Beloiannisz: Szilágyi – Szedlák (Kovács M.), Osuszd, László, Kovács, Baka, Sztefopulosz (Nagy K.), Mágocs (Baka), Tamon (Péczeli), Fülöp (Víg), Sárközi.
Kisapostag: Pék R. – Timkó, Oláh, Törjék, Buglyó (Cislo), Pék T., Csima, Szalai, Major (Lőttős), Berczeli, Jóbi. Vezetőedző: Horváth Csaba.

Gól: Szilágyi (19′), Fülöp (26′), Tamon (60′)
Sárga lap: 1-2