Magabiztos győzelme után élen telel a Söréd!

A Megye III-as Közép csoportban elképesztő versenyfutás folyt azért, mely csapat töltse a telet a tabella élén, végül a Söréd járt sikerrel.

A Söréd tudósítója így fogalmazott:

“A Söréd-Csókakő meccs mindkét csapatnak egy várva-várt mérkőzés volt, hiszen szomszéd falu ezért mindkét csapat felszívja magát.

Söréd csapata az első percekben átvette az irányítást, sok helyzet kialakult a vendégkapu előtt, de nem sikerült megszerezni a vezetést. A 20. percben egy közeli szabadrúgás következett. Palkovics Gábor állt oda a labda mögé 16 méterről a kapu jobb sarkába bombázott. Így lett az eredmény 1-0. Ezután is Söréd uralta a mérkőzést. A 40. percben Németh szabadrúgását a vendégek kapusa csak szögletre tudta ütni. A szögletet Szabó Máte tekerte be, és pattant vissza hozzá (les gyanús körülmények között), majd alapvonalról hatalmas gólt lőtt a kapu jobb felső sarkába, 2-0-ra módosult az állás.

A második félidőt ismét a hazaiak kezdték jobban, és elszántabban támadtak tovább. Az 53. percben Venczel Márk iramodott meg jobb oldalt, majd szépen bepasszolta Volnernek, aki higgadtan berúgta a kapuba, 3-0. A 63. percben bal oldalról járt egy szabadrúgás, Kovács Máté állt a labda mögé. Szabó Máté, aki hosszun érkezett, gyönyörűen bebólintotta a kapu felső sarkába, ezzel megszerezte saját maga második gólját, és a csapata negyedik gólját, 4-0. Ezután is Söréd fölényt láthattak a nézők, ámbár gól már nem esett.

Söréd csapata méltó és egyben megérdemelt győzelmet aratott, ezzel a tabella élen maradt!”

Őszi első a Söréd csapata! - fotó: Söréd
Őszi első a Söréd csapata! – fotó: Söréd

A Csókakő Facebook oldalán a következő tudósítás jelent meg:

“Az elmúlt héten a sörédiek az első helyen álltak, mi a kilencedik helyen vártuk a folytatást. A sörédi pálya nem igazán fekszik a csókakőieknek, ráadásul az elmúlt hetek teljesítménye a sörédiek felé billentette a mérleg nyelvét. A papírforma mindenképpen mellettük szólt. Igaz a mérkőzés előtti vasárnap még meglepetésre készültünk, s azt gondoltuk, hogy meglehet fogni a Sörédet, ám több meghatározó játékos hiánya az edzők számára is nyilvánvalóvá tette, hogy nagyon nehéz 90 perc vár majd a mieinkre.

S ez így is lett, hiszen a 20. percig tudtuk tartani a sörédieket, amikor Palkovics Gábor megrezegtette a hálónkat. Láthatóan a sörédieket a gól megnyugtatta, és innen már ők irányították a játékot, aminek eredményeképpen Szabó Máté a 41. percben szintén betalált. A csókakőiek nem adták könnyen magukat, de sajnos nem sikerült betalálnunk a sörédiek kapujába, így 2-0-ra vezetett az ellenfelünk az első játékrész végén.

A második félidőben próbálkoztak fiaink, de a magabiztosan játszó Söréd megmutatta, hogy ki az úr a háznál, és az 53. percben Volner Vasile György újabb találatot ért el, így Söréd ekkor már 3-0-ra vezetett. Ezután a sörédi szakvezetők, mintegy 10 perc leforgása alatt erőnlétileg felfrissítették a csapatukat, hiszen öt játékost cseréltek be a csapatba. Bár a mieink mindent megtettek, és ha kellett végig robotolták a pályát, ám ez most kevés volt. Az önbizalommal játszó Sörédet ezen a vasárnapon nagyon nehéz volt tartani, főként úgy, hogy nekünk még cserénk sem volt. Aztán a 67. percben Szabó Máté újabb találatot ért el, és ezzel 4-0-ra beállították a végeredményt. Egyébként a mérkőzés sportszerű volt, egy sárga lapon kívül nem kellett a játékvezetőnek többet fegyelmeznie a csapatokat.

Csókakő a vereség ellenére a kilencedik helyen telel majd át. A sörédieknek ezúton is gratulálunk a győzelemhez, illetve az őszi első helyhez. A mieinknek köszönjük a helyt állást az őszi idényben. A lényeg most az, hogy megkapaszkodtunk a bajnokságban. Reméljük, hogy tavasszal már mindenki hadra fogható lesz, s a tavaszi idényben jobb eredményeket tudunk majd elérni. Most egy kis szünet következik, aztán indul decemberben a 40. Téli Kupa. Hajrá Csókakő! ”

Söréd – Csókakő 4-0 (2-0)
Söréd, vezette: Cérna János (Jung Nikol)

Söréd: Brichter – Friedmann, Kuti (Kovács M.), Venczel, Volner (Schmidt), Róth (Zsovák), Lakatos (Grossmann), Németh R., Palkovics (Nagy M.), Szabó M., Keszi.
Csókakő: Deák – Stumpf, Bitter, Török, Szabó Sz., Redolfi, Schwarcz, Jakab, Preszter, Kadlecsik, Boros. Vezetőedző: Szabó Zsolt.

Gól: Palkovics G. (20.), Szabó M. (41., 67.), Volner (53.)