A Bodajk SE kiütésével szinte biztos őszi első a Főnix FC!

A Főnix parádézott a rangadókon rendre szenvedő Bodajk ellen. Király János egymaga ötöt vállalt, köztük egy klasszikus mesternégyessel.

Zsinórban 10 megnyert találkozóval a háta mögött listavezetőként készült a Főnix a Megye II-es Észak csoport rangadójára, melyen a Bodajk gárdáját látta vendégül. A bodajkiak szorgos pontgyűjtögetésük eredményeként a dobogó harmadik fokáról várták az összecsapást. Bár elméletben ez egy klasszikus hatpontos derbinek ígérkezett, szinte mindenki – joggal – a hazaiak sikerét prognosztizálta.

Ennek megfelelően korán vezetést szerzett a Főnix, az elnyűhetetlen Fésű találatával. A hatodik percben már 2-0 volt az eredmény, miután Totsche is beköszönt. Király János a játékrész felénél szerezte első gólját, ám a szünet előtt a jó formában lévő Molnár szépített, így viszonylag szoros eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrész elején Totsche megszerezte önmaga második, csapata negyedik találatát. Az utolsó bő fél óra alatt Király János klasszikus mesternégyest szerzett, így alakult ki a 8-1-es végeredmény.

A Főnix következő bajnoki mérkőzését ismét hazai környezetben vívhatja meg, november 12-én, vasárnap a Pákozd látogat a fehérvári katlanba. Ha nem történik csoda, Pavlik József csapata minden bizonnyal már egy fordulóval a téli szünet előtt bebiztosíthatja őszi elsőségét.

A Főnix év végén ismét ünnepelhet?

Főnix FC – Bodajk 8-1 (3-1)
Székesfehérvár, vezette: Farkas István

Főnix FC: Puhnyák – Totsche, Knausz, Király J., Kovács K., Boros D. (Peringer), Willerding Zs. (Szalai P.), Schäffer (Bánfalvi), Bognár I., Vágner (Lázár), Fésű. Vezetőedző: Pavlik József
Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Kovács J. (Kovács T.), Füri (Bélik), Molnár T., Vincze (Szentesi), Kővári B., Fülöp, Varga D., Boda, Rózsás (Hudák). Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Király J. (25., 67., 70., 80., 83.), Totsche (6., 55.), Fésű (3.), illetve Molnár T. (43.)