Könnyedén átlépte a Soponyát az Aba-Sárvíz

A Baracs szombati győzelme után az abaiak győzelmi kényszerrel léptek pályára a kiesés elől menekülő Soponya otthonában.

Bor Péter a következőképp számolt be a mérkőzésről:
“Már a mérkőzés elején támadólag lépett fel az abai alakulat, de a lehetőségek még rendre kimaradtak. A 27. percben Kovács Dávid bedobását követően Nyitrai Dániel a 16-os vonalánál ügyes mozdulattal fordult le védőjéről Kovács Jánosról, majd jobb lábbal a hosszú sarokba lőtt, 0-1. Tíz perccel később Gyuricza Kornél adott remek átadást Madácsi Máténak, aki a kapust is kicselezve továbbította a labdát a hazai kapuba, 0-2. Az első játékrész utolsó percében Lakk Péter szögletét a soponyai hálóőr Domján Péter a vendég támadó Glócz Zoltán feje elől saját kapujába paskolta, 0-3.

A folytatásban a második félidő közepéig nem esett újabb gól, hiába birtokolta többet a labdát a vendég együttes. Az abai fölény a 69. percben érett újból góllá, Gyuricza Kornél zseniális kiugratását a csereként beálló Kovács Péter jobb lábbal helyezte a kifutó kapus mellett a Soponya kapujába, 0-4.”

Soponya SE – Aba-Sárvíz FC 0-4 (0-3)
Soponya, 100 néző. Vezette: Kovács Róbert (Farkas István, Szatmári István)

Soponya SE: Domján Péter – Farkas László, Joó Tamás, Joó Ferenc, Kovács János, Szabó Attila, Kiss Gábor Arnold, Sütő Gábor, Budai József, Major Tamás (Szűcs Krisztián), Czimmermann Balázs (Radnics Attila). Technikai vezető: Varga Mihály
Aba-Sárvíz FC: Szabó Norbert – Kovács Dávid (Fauszt Zoltán), Tóth Richárd, Kulcsár Zoltán (Simon Máté), Esze Tibor – Varga Ferenc, Nyitrai Dániel (Kovács Péter), Lakk Péter – Gyuricza Kornél, Glócz Zoltán (Tóth Róbert), Madácsi Máté (Balogh Tamás). Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Nyitrai Dániel (27′), Madácsi Máté (37′), Domján Péter (öngól, 45′), Kovács Péter (69′)
Sárga lap: 0-0