Kilenc gólt hozott a Vajta és az Aba ütközete!

Fejér megye, Fejér Megye II, Utánpótlás

Második hazai mérkőzését játszotta a Vajta, a csapat a sorsolás szeszélye folytán a harmadik fordulóban újabb Megye I-es kiesővel, az Abával csapott össze. Vajta U19-es csapata is megkezdte szereplését.

Fejér megye legdélibb pontján elhelyezkedő település csapata, a Vajta pontszerzéssel nyitotta a szezont a tavaly még Megye I-es Velence ellen, ám Besnyőn nagy pofonba szaladtak a vajtaiak. Ezúttal az ex-Megye I-es Abát fogadták Polyákék.

Közel húsz percen át nem született gól a találkozón, ám a 19. percben az abaiak megtörték a jeget: Gyuricza volt eredményes. Pár perccel később Glócz is beköszönt, ám a 35. percben Sinka góljával 1-2-re zárkózott a Vajta. Gólra góllal válaszoltak az abaiak, sőt, a 42. percben megszerezte Glócz saját maga harmadik, csapata negyedik találatát, így már a félidőre eldőlni látszott a pontok sorsa, 1-4-gyel cseréltek térfelet a csapatok.

A szünet után Gyuricza növelte a vendégek előnyét, amire Sinka válaszolt azonnal, 2-5 volt az állás a hajrá kezdetén. A végén még Gyuricza és Vinklár is terhelte 1-1 találattal Joháczi hálóját, így alakult ki a 2-7-es végeredmény.

A Vajtára vasárnap újabb nehéz feladat vár, Sárbogárdra utazik az együttes, míg az Aba a nem túl jó passzban lévő Pusztaszabolcsot fogadja.

Vajta - Aba-Sárvíz

kép 1 / 12

Vajta – Aba-Sárvíz 2-7 (1-4)
Vajta, vezette: Nagy II László

Vajta: Joháczi – Orsós, Mészáros G., Polyák (Meister), Király, Sinka (Főfai), Kovács D., Tángli G., Tóth B. (Móri), Tángli Cs. (id. Kovács N.), Rupa.
Aba-Sárvíz: Sereg – Réti G., Mészáros Sz., Zsifkovics, Fauszt – Lakk, Glócz (Réti R.), Madácsi (Balogh T.), Gyuricza – Esze T. (Galócz), Vinklár. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Sinka (35., 61.) illetve: Gyuricza (19., 60., 83.), Glócz (26., 36., 42.), Vinklár (90.)

Vajta U19-es csapata is megkezdte szereplését a bajnokságban. A gárda 6-2-re nyerte első mérkőzését a Kulcs ellen hazai pályán. Második mérkőzésüket ismét otthon vívták meg a vajtai ifisták, ezúttal a Sárosdot fogadták augusztus utolsó hétvégéjén. A találkozóról a következő tudósítást kaptuk:

“A múlt heti összeállításhoz képest jó néhány poszton változtatni kényszerült a haza csapat mestere egyéb elfoglaltság miatt. A jó erőkből álló vendég gárda az első negyedórában meglepte a hazai csapatot, Kű Dániel előbb a 3, majd a 9. percben is betalált. Majd egy vendég sarokrúgás után a hazaiak kapusáról került a labda a hazai hálóba, 15 perc elteltével 0-3, hidegzuhany! A kissé megiletödötten játszó hazai csapat rendezte soraikat, sőt a 17. percben egy szélről vezetett támadás után Szabó Szilárd révén a a kapusról kipattanó labdát jutatta a hálóba. Rögtön jött a válasz, és ismét 3 gólosra növelte előnyét a vendég csapat: a 18. percben Rácz Nikolasz mattolta a hazaiak védelmét, 1-4 re alakítva az eredményt. Lehetőségek adódtak mindkét kapu előtt, amelyek közül ismét sikerült a hazaiaknak a szépítés: egy labdaszerzés után Kovács Jánoshoz került a labda, aki megverte védőjét, majd a kapust elfektetve gurított a kapu közepébe a 35. percben kialakítva ezzel a mérkőzés végeredményét. A második félidőben már nem született újabb találat. Vajta – Sárosd 2-4 (2-4).”

Ignácz László, a hazaiak edzője így értékelt:
“Az első negyedórában mintha bent maradtunk volna az öltözőben. Kissé defenzíven játszottunk, majd úgy gondolom rendeztük a sorokat. Egy véletlen is kellet a mezőnyben néha szépen játszó vendégcsapat magabiztos vezetéséhez. Úgy gondolom, csapatom megtett mindent a mai mérkőzésen, a passzjátékunkon javítanunk kell valamint, valamint a lehetőségeink értékesítésein. Megyünk tovább az úton, lesz és van is időnk fejlődni ebben a bajnokságban.”