Magyar Kupa: Eldőlt a főtáblára jutó csapatok kiléte!

Fejér megye, Fejér Megye Magyar Kupa

A hét közepén lejátszották a Magyar Kupa selejtezők harmadik fordulóját is Fejér Megyében. Az egyik csapat 15 év után jutott az országos főtáblára!

15 év után Magyar Kupa főtáblára jutott az Ercsi Kinizsi – írta a csapat tudósítója:

“Nem becsülte le a Pákozdot az Ercsi, a legerősebb összeállításban lépett pályára. Kezdettől fogva nyomasztó főlényben játszottak, a Pákozd nem nagyon tudta átlépni a saját térfelét. Sok helyzetet alakított a Kinizsi, és az, hogy már a mérkőzés elején nem kerültek nagyon nagy hátrányba, az az Ercsi rossz helyzetkihasználásnak volt köszönhető. A 29. percben már nem úszták meg, mert egy pákozdi vedő Kovácsot rúgta fel a büntető területen belül. A megítélt büntetőt Lak értékesítette. A Pákozd kapusa ugyan beleért, de védeni már nem tudta, 1-0 az Ercsinek.

A második félidő elején gyorsan eldöntötte a meccset a Kinizsi. A 49. percben Hoffman Roland, majd az 51. percben Ivacs szerzett gólt. A 62.percben emberelőnybe került az Ercsi, miután a Pákozd kapusát kiállította a játékvezető, mert a tizenhatosson kívül kézzel ért a labdához. A 68. percben Lak értékesített egy újabb büntetőt. A 70. percben Ivacs, majd a 72. minutumban Rebők szerzet újabb gólokat. A 79. percben Majnárt állította ki a játékvezető. A 81. percben Kondreska értékesítette a maga által kiharcolt büntetőt. A végén még Hosszú Péter két gólja következett a 86. és a 88. percben.

Megérdemelt győzelmet aratott a Kinizsi még ilyen arányban is, és készülhet a Magyar Kupában való megméretetésre.

Pákozd – Ercsi 0-9 (0-1)
Pákozd, vezette: Rózsa Á.

Gól: Lak (29., 68., mindkettő 11-esből), Hoffmann (49.), Ivacs (51., 70.), Rebők (72.), Kondreska (81., 11-esből), Hosszú P. (86., 88.)
Kiállítva: Zsidó (62., Pákozd), Majnár (79., Pákozd)

A Főnix meglepetésre nem tudta felvenni a versenyt a Gárdony csapatával. Nagy Ákos révén már az első félidőben vezetést szerzett a tóparti csapat. A második játékrészben három cserelehetőségét is kihasználta Pavlik József, ám így sem sikerült a fehérváriaknak kiegyenlíteni. Sőt, a hosszabbításban Nagy Ákos ismét betalált, így alakult ki a 0-2-es végeredmény.

Főnix – Gárdony 0-2 (0-1)
Székesfehérvár, vezette: Magyar János

Gól: Nagy Á. (34., 91.)