Két kiállítást és elképesztő izgalmakat hozott az Aba-Ráckereszúr meccse!

A hét meccs óta veretlen Ráckeresztúr a legutóbbi négy mérkőzését zsinórban elveszítő Aba-Sárvíz otthonában paprikás hangulatú, gólgazdag mérkőzést játszott.

Az Aba-Sárvíz nincs túl jó formában az utóbbi időben, a sorozatos pofonok következtében a 10. helyről várhatta a Ráckeresztúr elleni bajokit. A keresztúriak csupán az első fordulóban szenvedtek vereséget eddig a szezon során, azóta viszont nem találtak legyőzőre, a tabella 6. helyén álltak a rangadó előtt.

Mindössze tíz pernyi játékot követően a vendégek szerezték meg a vezetést: Lakatos cselezte be magát bal oldalról a tizenhatoson belülre, majd középre centerezett, Bendák érkezett és nem hibázott, 0-1. A hazaiak egy gyors bedobás után egyenlítettek Lakk révén a 21. percben, 1-1. A 28. percben játékvezető büntetőt ítélt a hazaiak számára egy lerántást követően, amit Glócz magabiztosan értékesített, 2-1.

Az újabb fordulat a 35. percben következett be. Cseppen futott el a jobb szélén, Esze pedig szándékosan buktatta hátulról. Kisebb dulakodás alakult ki, miközben Fauszt arcon rúgta labdával a földönfekvő Cseppent. Nagy játékvezető félrehívta a két vétkest, Eszét második sárgával, Fausztot pedig egyből kiállította. A félidő előtt még Horváth próbálkozott egy jól helyezett szabadrúgással, de Sereg kapus védte azt.

A második félidőben a kettős emberelőnynek is köszönhetően végig a vendégek domináltak, nagy labdabirtoklási főlénnyel. Azonban a hazaiak kontrából vezettek pár akciót, az egyik végén a felsőlécet találták el. A 65. percig kellet várni az egyenlítésre, Lakatos végzett el szögletrúgást, amelyre Hartai érkezett és bólintott a léc alá, 2-2. A 85. percben Hartai tört volna be a büntetőterületen belülre, de a védő ezt kézzel akadályozta meg, amiért 11-est ítélt a játékvezető. A csereként beállt Rebők állt a labda mögé, és értékesítette a büntetőt, 2-3.

Nem éppen fair play szellemben lejátszott, feszültségekkel teli mérkőzésen folytatta veretlen sorozatát a Ráckeresztúr, amely immár 8 meccs óta tart.”

Forrás és fotó: Ráckeresztúri SE

Paprikás hangulatú meccs után győzelmet ünnepelhetett a Ráckeresztúr - fotó: Ráckeresztúri SE
Paprikás hangulatú meccs után győzelmet ünnepelhetett a Ráckeresztúr – fotó: Ráckeresztúri SE

Aba-Sárvíz – Ráckeresztúr 2-3 (2-1)
Aba, vezette: Nagy Károly

Aba: Sereg – Réti, Mészáros Sz., Tóth R., Fauszt, Lakk, Glócz Z., Madácsi, Gyuricza (Galócz H.), Esze T., Zsifkovics. Vezetőedző: Bor József Dezső
Ráckeresztúr: Csapó Cs. – Lakatos, Neuvert, Bendák (Rebők), Dani (Takács M.), Hartai, Czakó (Takács B.), Borsos (Csapó), Horváth B., Cseppen, Cseprekál. Vezetőedző: Ifj. Novák Ferenc

Gól: Lakk (21.), Glócz (28.) illetve: Bendák (10.), Hartai (65.), Rebők (85.)
Kiállítva: Esze T. (35., Aba-Srávíz), Fauszt (35., Aba-Srávíz)