Ivacs gólja a tabella élére repítette az Ercsit!

Szerdán bepótolták az ötödik fordulóból elhalasztott Ercsi Kinizsi-Tordas mérkőzést. A három pont sorsát a hajrában esett találat döntötte el.

Az Ercsi tudósítója így látta a Tordas elleni mérkőzésen történteket:

“Nagyon akart bizonyítani a csapat, hogy a hétvégén a vereség csak kisiklás volt.
Látszott a játékosokon az elszántság, de görcsösek voltak. Ennek ellenére így is mezőnyfőlényben játszott az Ercsi, a Tordasnk sok momentuma nem volt, próbálkoztak de átűtő erő nem volt a játékukban.

A második félidőben is az Ercsi volt főlényben, és ez a 76. percben érett góllá, amikor Nagy Richárd balról adott be, és a ziccert Ivacs már nem hibázta el, 1-0 az Ercsinek. Ezután a Tordas próbált egyenlíteni, de nem sikerült, így megérdemelt hazai győzelem született.”

Ercsi – Tordas 1-0 (0-0)
Ercsi, vezette: Szűcs László

Ercsi: Hodula – Hoffmann, Gróf, Rapai, Kondreska (Pintér), Rebők, Ivacs, Hosszú, Kovács P. (Nagy R.), Szalánczi, Kővári. Vezetőedző: Gróf András
Tordas: Boros – Kerényi (Berki), Kun, Hermann, Kőszegi, Szmok, Vörös F., Gergely, Kiss S., Szabó B., Barbai. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gól: Ivacs (76.)

Az Ercsi tudósítója így számolt be a hétvégi, Ikarus-Maroshegy elleni rangadóról:

“A hétvégén az Ikarus-Maroshegy ellen próbálta folytatni a parádés sorozatát az Ercsi. mert 2017. május 13-a óta csak győztesen hagyta el a pályát, ami számszerűleg 11 nyert mérkőzést jelent.

Sajnos nem tudta folytatni az Ercsi a nagy menetelést: nem játszott jól a csapat és hihetetlenül peches is volt. Egy szöglet utáni kavarodáskor Hoffman véletlenül fejbe rúgta Grófot, akiről a labda a kapuba került, így egy öngóllal szerzett vezetést az Ikarus. Majd az első félidő vége előtt jogos büntetőhőz jutott az Ikarus, amit Pongrácz értékesített, így kétgólos előnybe kerültek a fehérváriak.
A gólt Pongrácz igazán “fair play díjas módon” ünnepelte az Ercsi Kinizsi szurkolóit idegesítve. Aztán a harmadik vendég gól is öngól volt, miután Rapai szerencsétlenül ért bele egy szabadrúgás utáni beadásba. Megérdemelten nyert az Ikarus mert kevesebbet hibáztak.”

Ercsi – Ikarus-Maroshegy 0-3 (0-2)
Ercsi, vezette: Rózsa József

Ercsi: Hodula – Hoffmann, Gróf, Rapai, Kondreska, Rebők (Pintér L.), Ivacs, Nagy R. (Jakus), Kovács P. (Varga K.), Szalánczi, Kővári (Liszi). Vezetőedző: Gróf András
Ikarus-Maroshegy: Matócza – Jámbor, Dopuda (Skultéti L.), Tóth R., Bencze, Klémán P. (Léki), Andróczi (Gelencsér), Szente, Farkas G., Hart (Kovács L.), Pongrácz.

Gól: Gróf (14., öngól), Pongrácz (44., 11-esből), Rapai (65., öngól)