Két gól és két kiállítás Lajoskomáromban

Hét sárga lap és két piros lap született a Lajoskomárom – Bicske összecsapáson, melyen a hazaiak bizonyultak jobbnak.

Nem kezdte jó formában a tavaszt a hazai csapat, két vereség mellett mindössze egy döntetlent ért el eddig a Lajoskomárom. A megújult Bicske aránylag jól startolt, ám a múlt héten nem tudták legyőzni a Sárosdot. Ez a találkozó remek lehetőség volt tehát az együttesek számára, hogy a “helyes útra” térjenek.

A Bicskébe visszatért sérüléséből Móri Tamás, így joggal bizakodhatott az együttest szép számban elkísérő vendég tábor, hogy attraktív támadójátékot láthat majd kedvenceitől. Alig pár perccel a kezdő sípszó után helyzetbe is került a Bicske, Meggyes centikkel lemaradt, így oda lett a gólhelyzet. A kontrából a hazaiak szerezhették volna meg a vezetést, ám Paluska hiába tolta el a labdát Milinte mellett, túl hosszan szöktette magát. Néhány minutummal később betalált a Lajoskomárom, ám a játékvezető annulálta azt, mivel a partjelző lesállást jelzett.

A mozgalmas első perceket követően a félidő derekán született meg az első érvényes találat. Meggyes adta el a labdát a hazaiak térfelén, a labdával Paluska indult meg a bal szélen. Középre adott labdáját Reichardt átvette, majd a jobb alsó sarokba lőtt. Reichardt akár duplázhatott is volna még a szünet előtt, ám látványos ollózása fölé ment. A félidőből hátra lévő percekben mindent megtett a Bicske az egyenlítésért, ám Kummer lövése a kapu fölé ment, míg Varga szabadrúgását kivédte a lajoskomáromi hálóőr, maradt az 1-0.

A folytatásban tovább nyomott a bicskei csapat. Meggyes távoli bombája a kapufát találta el, majd szabadrúgását üggyel-bajjal tudta lábbal hárítani Kajári, a kipattanóra nem volt érkező. Meggyes remeklésének kiállítás vetett véget: a hazaik közül Molnárral kakaskodott, melynek következtében a játékvezető mindkét játékost idő előtt zuhanyozni küldte. Az indulatok olyannyira kezdtek elszabadulni, hogy még a kispadon ülő játékosok egyike is kapott sárga cédulás figyelmeztetést.

A mérkőzést a csereként beállt Juhász döntötte el, aki egy ellentámadás végén betört a tizenhatoson belülre, majd a kapus támaszkodó lába mellett talált lövése nyomán utat a labda a hálóba. Az utolsó húsz percben a hazaiak az eredmény megtartására összpontosították erejüket, erőfeszítéseiket siker koronázta. Az összességében mezőnyfölényben futballozó bicskeiek nem tudtak mit kezdeni a betömörülő védelemmel szemben. A végén még Németh előtt adódott volna lehetőség a szépítésre, ám elpuskázta a ziccert, így maradt a 2-0-ás lajoskomáromi siker.

Lajoskomárom – Bicske 2-0 (1-0)
Lajoskomárom, vezette: Wehovszky Gergő (Tóth Bence, Hajcsár Lajos).

Lajoskomárom: Kajári – Szakáts, Bogár, Kunos, Vései, Boda (Halász), Kövecses, Cseke (Tulok), Molnár V., Paluska (Juhász J.), Reichardt (Juhász M.).
Bicske: Milinte – Bencze (Oláh), Csendes (Máté), Máj, Köntös, Sötét, Kummer, Meggyes, Németh E., Móri, Varga Z. Vezetőedző: Raffai Rudolf.

Gól: Reichardt (24′), Juhász M. (68′)
Sárga lap: 3-4
Piros lap: Molnár V. (52′) illetve: Meggyes (52′).